Nissan Micra

Nissan Micra to miejski hatchback z segmentu A i B. Został wypuszczony jako odpowiedź na popularną Hondę City. Wciąż bije rekordy popularności dzięki swym niewielkim rozmiarom (nie licząc produkowanego przez moment modelu Pixo, to najmniejszy Nissan) i ogólnej funkcjonalności wnętrza.
Nissan Micra - najważniejsze informacje
Nissan Micra to odpowiedź na miejską Hondę City. /materiały prasowe

Nissan Micra - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rozpoczęcie produkcji:

  1982

Nissan Micra to miejski hatchback z segmentu A i B. Został wypuszczony jako odpowiedź na popularną Hondę City. Wciąż bije rekordy popularności dzięki swym niewielkim rozmiarom (nie licząc produkowanego przez moment modelu Pixo, to najmniejszy Nissan) i ogólnej funkcjonalności wnętrza.

Historia Nissana Micry

Nissan Micra zadebiutował na rynku w październiku 1982 roku pod roboczą nazwą K10. To model, którym Nissan miał zapewnić sobie stałe miejsce na rynku europejskim. 

Niewielki samochód był odpowiedzią na potrzeby mieszkańców dużych miast. W Europie miał zastąpić większego Datsuna Cherry.

Nissan Micra – generacje

Pierwsza generacja Nissana Micry była produkowana w latach 1982–1992 jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback. Silniki 1000 cm³ oraz 1200 cm³ pozwoliły Micrze uzyskiwać bardzo dobre osiągi.

Drugą generację Nissana Micry wprowadzono w 1992 r. Nowy silnik Diesla o pojemności 1527 cm³ dostarczał koncern PSA.

Trzecia generacja Nissana Micry była produkowana w latach 2003–2010. Unowocześniono w niej silniki (1200 cm³ i 1400 cm³), a później wprowadzono jednostkę o pojemności 1600 cm³.

Czwarta generacja była produkowana w latach 2010–2016. Zbudowano ją na dłuższej i niższej platformie.

Piąta generacja została przedstawiona w 2016 roku. To pierwsza w historii Micra opracowana i produkowana z myślą wyłącznie o rynku europejskim. Jest oferowana w trzech silnikach zapożyczonych z Renault Clio IV – 2 benzynowych (0.9 IG-T 90 KM i 1.0 73 KM) oraz jednym dieslem (1.5 dCi 90 KM).

Nissan Micra – dane techniczne

 • Nissan Micra K10 – pojemność silników: 1000–1200 cm³ moc silników: 53 KM; napęd na przednie koła; skrzynie biegów: manualne;
 • Nissan Micra K11 – pojemność silników: 998–1527 cm³, moc silników: 55–57 KM; napęd na przednie koła; skrzynie biegów: manualne;
 • Nissan Micra K12 – pojemność silników: 998–1240 cm³, moc silników: 65–110 KM; napęd na przednie koła; skrzynie biegów: manualne;
 • Nissan Micra K13 – pojemność silników 1198 cm³, moc silników 59–80 KM, napęd na przednie koła; skrzynie biegów: manualne;
 • Nissan Mikra K14 – pojemność silników 989–1461 cm³, moc silników: 66kW–90KM, napęd na przednie koła; skrzynie biegów: manualne (prace nad wprowadzeniem do oferty bezstopniowej automatycznej skrzyni biegów).

Nissan Micra – opinie kierowców

Nissan Micra jest w segmencie A modelem niemal kultowym, znanym ze swojej niezawodności i niskich kosztów eksploatacji. Szczególną popularnością cieszyły się dwie pierwsze generacje. 

Trzecia generacja wypada na ich tle nieco gorzej, ale wciąż właściciele ogólnie byli z niej zadowoleni. Czwarta generacja była produkowana w Indiach – Nissan chciał przygotować ją na wszystkie rynki na świecie. Jakość wykonania pozostawiała jednak wiele do życzenia. 

Piąta generacja zbiera pochlebne opinie – jest nowoczesna, przestronna i dobrze wyposażona.

Nissan Micra - Wiadomości

 • Był pod wpływem środków odurzających. Potrącił na pasach dwie osoby

  Był pod wpływem środków odurzających. Potrącił na pasach dwie osoby

  Wtorek, 15 lutego 2022 (10:36)
  Policjanci ze Złotoryi zatrzymali sprawcę potrącenia kobiety i mężczyzny. Kierowca Nissana Micry był trzeźwy, ale badanie narkotesterem wykazało, że był on pod wpływem środków odurzających.
 • Nissan Micra po nowemu. Tak wygląda elektryczny następca

  Nissan Micra po nowemu. Tak wygląda elektryczny następca

  Czwartek, 27 stycznia 2022 (15:01)
  Nissan zaprezentował właśnie pierwsze zdjęcie następcy obecnej generacji Micry. Japończycy zdradzili przy okazji, że samochód oferowany będzie z napędem elektrycznym.
 • Taki jest nowy Nissan Micra

  Taki jest nowy Nissan Micra

  Czwartek, 29 września 2016 (11:45)
  W Paryżu zadebiutowała właśnie nowa, piąta już, generacja Nissana Micra. Samochód, którego budową zajmie się fabryka Renault we francuskim Flins, trafi do salonów w marcu 2017 roku.
 • Reklama
 • Żona głowy państwa jeździ starym gratem. Za 8,2 tys. zł!

  Żona głowy państwa jeździ starym gratem. Za 8,2 tys. zł!

  Wtorek, 24 maja 2016 (15:26)
  Politycy z pierwszych stron gazet, mający decydujący wpływ na losy kraju, poruszają się zazwyczaj opancerzonymi limuzynami w towarzystwie agentów ochrony.
 • Nissan Micra w luksusowej wersji N-Tec

  Nissan Micra w luksusowej wersji N-Tec

  Czwartek, 27 sierpnia 2015 (09:44)
  Jeśli marzy wam się luksusowo wyposażony samochód miejski powinniście rozważyć inwestycję w... Nissana Micrę! Na zbliżającym się salonie we Frankfurcie Japończycy zaprezentują Micrę z...
 • Nissan Sway, czyli zapowiedź nowej Micry

  Nissan Sway, czyli zapowiedź nowej Micry

  Wtorek, 24 lutego 2015 (10:50)
  ​Na salonie genewskim Nissan zaprezentuje prototyp o nazwie Sway.
 • Reklama
 • Renault pulse, czyli nissan micra

  Renault pulse, czyli nissan micra

  Poniedziałek, 31 października 2011 (15:07)
  Chociaż rynek europejski jest bardzo prestiżowy, to największa walka o klienta odbywa się teraz na rynkach rozwijających się.
 • Nowy nissan micra!

  Nowy nissan micra!

  Wtorek, 2 marca 2010 (15:22)
  Salon samochodowy w Genewie to nie tylko Ferrari, Porsche czy Lamborghini. Na imprezie swój debiut ma również wiele całkiem "przyziemnych" samochodów, które już wkrótce pojawią się na...

Nissan Micra - Zdjęcia