Cupra Formentor

Cupra Formentor to wyjątkowy i stylowy SUV coupe z napędem hybrydowym lub TSI. Model chwalony jest za elegancki wygląd, sportową dynamikę jazdy, komfortową jakość i dobrze wyposażone wnętrze. 
Cupra Formentor - najważniejsze informacje
Cupra Formentor to pierwszy (niezależny od SEATA) model hiszpańskiej marki. /materiały prasowe

Cupra Formentor - najważniejsze informacje

  • Marka:

  • Rozpoczęcie produkcji:

    2020

Cupra Formentor to wyjątkowy i stylowy SUV coupe z napędem hybrydowym lub TSI. Model chwalony jest za elegancki wygląd, sportową dynamikę jazdy, komfortową jakość i dobrze wyposażone wnętrze. 

Historia Cupry Formentor

Cupra Formentor to pierwszy niezależny model hiszpańskiej marki Cupra, który został zaprezentowany w 2020 roku. 

Nazwa Formentor związana jest z północną częścią Majorki i ma ona odzwierciedlać urok tego miejsca. Co istotne, pojazd nie posiada swojego odpowiednika w gamie Seata. 

Model jest pierwszym w historii Cupry samochodem produkcyjnym, który został w pełni samodzielnie opracowany i zbudowany. Kształt nadwozia nawiązuje do coupé, pomimo tego, że jest to SUV. 

Cupra Formentor – generacje

Formentor pierwszej generacji został zaprezentowany w 2020 roku. Wkrótce marka rozszerzyła ofertę o wersje z większymi pojemnościami silnika. Na rynku pojawił się również Formentor w wersji hybrydowej.

Pojazd dostępny jest także w matowej wersji lakieru. 

We wnętrzu znajdują się charakterystyczne, miedziane i aluminiowe detale. Na desce rozdzielczej zamontowano 12-calowy panoramiczny panel dotykowy. Wyposażony jest w kubełkowe fotele.

Cupra Formentor – dane techniczne

W wersji benzynowej Cupra Formentor napędzana jest przez silniki o pojemności 1.5 - 2.5 litra i mocy 150-350 KM. Model wyposażony jest w siedmiobiegową, automatyczną skrzynię biegów lub siedmiobiegową DSG. Pojazd występuje w wersji z napędem na przednią oś lub na wszystkie koła.

Natomiast Formentor z napędem hybrydowym plug-in ma czterocylindrowy silnik o pojemności 1.4 litra i mocy 204-245 KM. Występuje z sześciobiegową skrzynią biegów. Akumulator o pojemności 13 kWh pozwala na jazdę do 60 km z wykorzystaniem tylko silnika elektrycznego.

Cupra Formentor została wyposażona w funkcje bezpieczeństwa takie jak: adaptacyjny tempomat, autonomiczne hamowanie awaryjne, wspomaganie utrzymania pasa ruchu czy monitorowanie martwego pola. 

Cupra Formentor – opinie kierowców 

W ocenie kierowców Cuprę Formentor bardzo dobrze się prowadzi, co zawdzięcza świetnej gamie silników. Użytkownicy doceniają też bogate wyposażenie oraz przestronne wnętrze, co wpływa na wygodę i komfort użytkowania tego modelu. Na plus zasługuje także elegancko wyglądająca karoseria samochodu.

Jako częstą usterkę Formentorów wskazywany jest jego układ elektryczny oraz software. Ekran dotykowy działa wolno i zacina się. Kierowcy zwracają uwagę na liczne problemy z systemem infotainment. Niektórzy mają również problem ze skrzynią biegów.

Cupra Formentor - Wiadomości

Cupra Formentor - Zdjęcia