Zmiany w kalendarzu F1

​W kalendarzu tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1 wprowadzono kolejne zmiany i obecnie znajduje się w nim 17 rund. Z powodu pandemii koronawirusa odwołano Grand Prix Chin, ale dołączono wyścig w Turcji i dodano drugi w Bahrajnie.

Datę zmagań w Turcji wyznaczono na 15 listopada. Poprzednio kierowcy F1 rywalizowali w tym kraju w 2011 roku.

GP Chin pierwotnie było zaplanowane na 19 kwietnia, ale jeszcze w lutym zostało przełożone z powodu Covid-19. Los tej imprezy od dłuższego czasu był poważnie zagrożony, a we wtorek potwierdzono, że w tym roku się ona nie odbędzie. Kilka miesięcy temu przełożono również mające się także początkowo odbyć w kwietniu GP Wietnamu. Jak na razie jeszcze jednak oficjalnie nie poinformowano o odwołaniu tych zawodów.

Zgodnie z wtorkowym komunikatem Bahrajn ma być gospodarzem dwóch wyścigów - 29 listopada i 6 grudnia. To trzeci przypadek w tym roku, by na jednym torze rywalizowano dwukrotnie. Wcześniej miało to miejsce w Austrii i Wielkiej Brytanii. Sezon ma zostać zakończony 13 grudnia za sprawą GP Abu Zabi.

Wszystkie sześć z tegorocznych rund MŚ, które już się odbyły, zorganizowano w Europie i bez udziału publiczności. Pierwszym z udziałem kibiców ma być GP Rosji w Soczi, które zaplanowane jest na 27 września.

Przed wtorkowym komunikatem potwierdzonych było 13 zawodów, wyłącznie na Starym Kontynencie. Pierwotny kalendarz, ogłoszony przed pandemią, zakładał 22 rundy MŚ. 

Reklama

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy