Reklama

Sebastian Vettel boi się byłego mistrza świata

Kimi Raikkonen (Lotus) w bolidzie E20 będzie walczył o tytuł mistrza świata. Tak przewiduje Sebastian Vettel (Red Bull Racing) aktualny champion Formuły 1.

Vettel jest pod wrażeniem formy jaką prezentował team Lotus podczas testów na torze w Jerez. Niemiec wyznał, że takim bolidem, jaki team z Enstone pokazał w Andaluzji, Kimi Raikkonen w nadchodzącym sezonie będzie walczył o tytuł mistrza świat.

Reklama

"Jeśli Lotus jest tak dobry, jak wyglądał w Jerez, to Kimi będzie poważnym rywalem" - ostrzegł Vettel, cytowany przez niemiecki magazyn "Auto Motor und Sport".

Słowa Niemca nie muszą być wyłącznie kurtuazją. "Iceman" już podczas pierwszego dnia testów, kiedy kręcił najlepsze czasy, pokazał, że nic nie stracił ze swoich dawnych umiejętności, a dwuletni rozbrat z Formułą 1 nie będzie miał większego wpływu na formę Fina. Jeżeli do tego dodamy nowy bolid E20, w którym Vettela ogrywał drugi z kierowców Lotusa Romain Grosjean, to Niemiec może rzeczywiście mieć obawy na miesiąc przed pierwszym wyścigiem nowego sezonu.

Dyrektor techniczny zespołu Lotus, James Allison ostrzega przed zbytnim optymizmem. Chociaż przyznaje, że zespół jest zadowolony z tego, co zaprezentował nowy samochód podczas testów w Jerez.

"Staramy się dowiedzieć, co dzieje się w innych zespołach, ale w żadnym wypadku, nie dowiemy się definitywnie tego przed pojawieniem się w Melbourne. Najważniejsze jest to, że bolid dobrze pracuje, nie tylko z mechanicznego punktu widzenia, ale także kierowcy są zadowoleni, co jest bardzo ważne" - powiedział Allison dla dziennika "L'Equipe".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje