Reklama

Red Bull Racing: Nasz bolid jest ładniejszy od Ferrari

W poniedziałek poznamy nowe bolidy trzech kolejnych zespołów. Swoje auta zaprezentuję zespoły: Red Bull Racing, Toro Rosso i Sauber.

Najbardziej wyczekiwany jest samochód mistrzów świata teamu Red Bull Racing. Patrząc na bolidy, które zaprezentowano do tej pory, dominują konstrukcję z charakterystycznym garbem na nosie bolidu. Takie pomysły zastosowano w autach Ferrari, Force India, Lotus oraz Caterham. Tylko zespół McLarena pozostał przy konserwatywnym rozwiązaniu z gładkim przodem auta, które płynnie obniża nos samochodu.

Reklama

Charakterystyczny uskok zobaczmy także w samochodzie mistrzów świata Red Bull Racing. Jednak jak zdradza Helmut Marko - konsultant teamu z Milton Keynes, bolid RB8, który niebawem zostanie przedstawiony światu jest ładniejszy od konkurencji z Ferrari.

"Nasze auto jest atrakcyjniejsze od Ferrari. Zastosowaliśmy rozwiązanie techniczne wyglądające dużo lepiej. Ale RB8 nie jest jak McLaren, u którego nos schodzi w dół płynnie. Tak czy inaczej, w przypadku naszego bolidu załamanie jest mniejsze niż u Ferrari i prezentuje się o wiele bardziej elegancko" - wyjawił Helmut Marko.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje