Red Bull Racing gotowy do świętowania

Team Red Bull Racing jest przygotowany na świętowanie drugiego z rzędu mistrzostwa świata swojego kierowcy Sebastiana Vettela. Niemiecka prasa pisze, że na tę okazję zamówiono już okolicznościowe koszulki.

Do obrony mistrzowskiego tytułu Sebastianowi Vettelowi brakuje jednego punktu. W praktyce oznacza to, że Niemiec w pięciu ostatnich wyścigach trwającego sezonu, nie może przyjechać na gorszym niż 10. miejscu.

Dodatkowo, drugi w klasyfikacji generalnej - Jenson Button z zespołu McLaren, musiałby wygrać wszystkie pozostałe eliminacje. Taki scenariusz jest wręcz niemożliwy, zwłaszcza jeśli popatrzymy na dokonania Niemca w tym sezonie. Nic zatem dziwnego, że team Red Bull Racing i jego właściciel Dietrich Mateschitz są gotowi na wielkie święto już podczas najbliższego wyścigu o GP Japonii. Mateschitz w rozmowie z dziennikarzami żartuje, że Vettel nie zdobędzie w tym roku mistrzostwa tylko jeśli ... spadnie z drabiny.

Reklama

"Oczywiście, że macie rację, że sprawa mistrzostwa jest już przesądzona, ale co będzie jeżeli Sebastian spadnie z drabiny?" - pytał dziennikarzy rozbawiony właściciel Red Bull Racing.

Mateschitz na pytanie o to, czy zespól skupia się na kolejnym sezonie, wiedząc, że tytuł jest już w rękach Vettel, odpowiedział twierdząco.

"W pewnym sensie tak. Jednak nie ma dużych zmian w przepisach na 2012 r., więc będziemy kontynuować rozwój jak to tylko możliwe do ostatniego wyścigu" - potwierdził.

Sam zainteresowany podchodzi do tematu obrony mistrzostwa bardziej asekuracyjnie. Vettel mówi, że póki nie zdobył brakującego punktu, nie można wykluczyć niczego. Co nie przeszkadzało aktualnemu mistrzowi świata zorganizować przyjęcia w padoku po GP Singapuru. Imprezę nazwano "Brakuje-Jednego-Punktu", a jednym z zaproszonych gości był Luca Colajanni - rzecznik prasowy Ferrari.

"Statystycznie szanse są po naszej stronie, ale w sporcie pisano już wiele historii i ta też musi mieć początek i koniec" - powiedział 24-letni mistrz świata F1.

Tymczasem jak donosi niemiecki dziennik "Bild-Zeitung", przygotowano już koszulki z nadrukiem "2011 F1 drivers world champion" (mistrz świata 2011 kierowców F1 ). Będą sprzedawane za 29,95 euro.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy