Reklama

Raikkonen przed niedzielnym GP Belgii

Kimi Raikkonen, fiński kierowca Ferrari jest ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji. W ostatnich dwóch wyścigach o GP Węgier i GP Europy zajął odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Na następny wyścig, który się odbędzie w Belgii na torze Spa, Raikkonen stawia sobie za cel utrzymanie formy i zdobycie kolejnego miejsca na pudle.

- Po zdobyciu punktów w Walencji udało się utrzymać przewagę nad McLarenem. Mimo to musimy być czujni bowiem dzieli nas już tylko 5 punktów, a Lewis Hamilton i Heikki Kovalainen są coraz szybsi. W następnym GP musimy być lepsi niż ostatnio. Ja osobiście chcę zająć jedno z miejsc na podium - powiedział Raikkonen.

Reklama

W zeszłorocznym wyścigu na torze Spa, fiński mistrz świata z 2007 roku nie ukończył wyścigu. Teraz wierzy, że bolid go nie zawiedzie i bez problemu dojedzie do mety na jak najwyższej pozycji.

- Spa jest to jeden z moich ulubionych torów. Wielokrotnie wygrywałem tu jako kierowca wyścigowy w młodzieżowych seriach. W zeszłym sezonie się nie udało ale mam nadzieję, że teraz to się nie powtórzy i dojadę do mety. Wierzę, że to będzie udany weekend - powiedział Fin.

ASInfo/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje