Reklama

Nowy Mercedes.GP 21 lutego

Zespół Mercedes.GP potwierdził datę prezentacji bolidu przygotowywanego na sezon 2012. AMG W03 zostanie oficjalnie odsłonięty 21 lutego 2012 roku na torze Circuit de Catalunya podczas drugich zimowych testów.

Team Mercedes.GP jest jedynym zespołem z czołówki, który do tej pory nie zaprezentował nowego samochodu. Zespół z Brackley na początku roku poinformował, że nowa "srebrna strzała" nie będzie gotowa przed pierwszymi, oficjalnymi testami, które odbyły się w ubiegłym tygodniu na torze w Jerez. W Andaluzji Nicko Rosberg i Michael Schumacher jeździli bolidem z ubiegłego roku - W02 i skupiali się na testowaniu nowego typu mieszanek dostarczanych przez firmę Pirelli.

Reklama

Za tydzień rozpoczną się kolejne przedsezonowe treningi na torze Circuit de Catalunya w Barcelonie. Jak zapowiedziano wcześniej, a co zostało potwierdzone, podczas tych zajęć kierowcy Mercedes.GP będą już jeździć nową maszyną AMG W02. Oficjalną prezentacje nowego wozu stajni z Brackley zaplanowano na 21 lutego (pierwszy dzień testów w Barcelonie) na godzinę 8.20, a więc na kilka chwil przed rozpoczęciem jazd.

Oprócz teamu Mercedes.GP swoich samochodów nie pokazały jeszcze stajnie HRT i Marussia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje