McLaren - musimy się bardziej starać

Kierowcy West McLaren Mercedes nie ukończyli nawet połowy wyścigu o GP Malezji z powodu awarii silników. David Coulthard zakończył wyścig na 15, a Kimi Raikkonen na 24 okrążeniu.

Szef sportowego oddziału Mercedesa, który dostarcza silniki brytyjskiemu zespołowi przyznał, że muszą się bardziej starać, żeby osiągać zadowalające rezultaty. Zarówno Coulthard, jak i Raikkonen zajmowali pozycję w pierwszej czwórce wyścigu, kiedy awarie zmusiły ich do wycofania się z walki. McLaren zajmuje obecnie 3 miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

David Coulthard: - Jestem zawiedziony wynikiem, gdyż obaj z Kimim mieliśmy szansę zająć dobre pozycje w tej GP. Nie wiem co spowodowało problemy, ale zespół zadecydował, że będzie bezpieczniej jeśli zakończę wyścig. Mamy prawie wszystko co jest niezbędne do wygrywania wyścigów. Potrzebujemy jeszcze tylko niezawodności.

Reklama

Kimi Raikkonen: - To wielka szkoda zakończyć w wyścig w taki sposób kiedy ma się do dyspozycji świetny bolid. Mój start był dobry, może samochód był za ciężki ze względu na ilość paliwa. Planowaliśmy strategię jednego pit-stopu, która doskonale by się sprawdziła w tym GP.

Norbert Haug: - Musimy przeanalizować co spowodowało awarie, żeby być pewnym, że więcej się to nie powtórzy.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy