Reklama

Massa odzyskał stuprocentową sprawność oka

Lewe oko Felipe Massy uszkodzone w czasie wypadku z udziałem kierowcy Ferrari w kwalifikacjach do Grand Prix Węgier jest już w pełni sprawne, ale Brazylijczyk nie wróci na tor w tym sezonie. Wykluczył swój udział w ostatnim wyścigu 2009 roku w Abu Dhabi.

Reklama

Po zakończeniu rehabilitacji Massa przeszedł badania w paryskim szpitalu Pitie Salpetriere, gdzie lekarze stwierdzili, że jego lewe oko jest w pełni zaleczone. Początkowe prognozy tuż po wypadku mówiły o tym, że Brazylijczyk może nawet stracić oko, ale pomyślniejsze diagnozy pojawiały się z każdym dniem.

Reklama

- Pierwsze wyniki są pozytywne. Szczególnie badanie okulistyczne, które potwierdziło, że Felipe odzyskał stuprocentową sprawność w lewym oku - poinformowało Ferrari.

Massa, który w przyszłym tygodniu usiądzie za kółkiem starszego modelu bolidu, nie wróci w tym sezonie na tor F1. - Mam nadzieję na jak najszybszy powrót, aczkolwiek chciałbym wrócić w pełni sprawny na start nowego sezonu. Moim marzeniem byłby start w Abu Dhabi, ale szanse na to są bardzo, bardzo, bardzo małe - tłumaczy kierowca.

ASInfo/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama