Reklama

Kubica udowodni, że jest tak dobry jak Alonso?

Kierowca Renault, Fernando Alonso żegna się z francuskim zespołem i od nowego sezonu będzie reprezentował Ferrari. Zanim to jednak nastąpi Hiszpan wystąpi raz jeszcze w barwach Renault. Pojedzie w wyścigu o GP Abu Zabi.

- Chciałbym zakończyć ten sezon i moją karierę w Renault jak najlepiej. To będzie emocjonalny wyścig, ponieważ mam wiele wspaniałych wspomnień z pobytu w tym zespole i zostawię tu wielu przyjaciół. Renault jest jednym z najlepszych teamów Formuły 1 i wierzę, że będę się mierzył z tym zespołem w bezpośredniej walce w nadchodzących latach - powiedział dwukrotny mistrz świata.

Reklama

Szef francuskiej stajni, Bob Bell bardzo żałuje, że Alonso opuszcza zespół.

- Ma wielki wkład w historię zespołu, zwłaszcza dzięki dwóm tytułom mistrzowskim w 2005 i 2006 roku. Często mówi się, że Fernando jest najlepszym kierowcą w stawce. Nie mogę się z tym nie zgodzić i dlatego żal mi, że Hiszpan odchodzi. Jednocześnie bardzo się cieszymy, że dołączy do nas Robert Kubica. Wierzę, że szybko udowodni, że jest tego samego kalibru co Fernando. Polak jest wielkim kierowcą, doskonałym motywatorem i do tego jest niewiarygodnie szybki. Razem wkroczymy w nową erę zespołu - powiedział Bell.

ASInfo/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje