Reklama

Kubica: tych z tyłu się nie obawiam

Podczas kwalifikacji do Grand Prix Włoch Robert Kubica uzyskał szósty czas.

Polak był zadowolony z przebiegu czasówki i nie wyklucza walki o podium, choć będzie ona równie trudna, jak na każdym innym torze Formuły 1. Oto co powiedział w kwalifikacjach.

Kwalifikacje były dosyć dobre. Sądzę, że przed wyścigiem jesteśmy na dobrej pozycji, oczywiście nie aż tak, żeby walczyć z Massą, Alonso i Hamiltonem, ale może z Raikkonenem uda nam się coś wywalczyć.

Będę ruszał z prawej, teoretycznie brudniejszej strony toru, ale moim zdaniem na Monzie nie robi to większej różnicy. Mam nadzieję, że na starcie uda mi się wyprzedzić co najmniej jednego kierowcę. Ciężko będzie powtórzyć wynik z zeszłego roku.

Reklama

Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie walczyć z Ferrari i McLarenami, choć dzisiaj rano problemy miał Kimi. Te dwa zespoły walczą o mistrzostwo i potwierdziło się tutaj, że podczas wcześniejszych testów na Monzie nie pokazali wszystkiego. Tydzień temu byliśmy wolniejsi od McLarenów o około 0,3-0,4 sekundy, a teraz niemal o sekundę. Kierowców z tyłu się nie obawiam. Sądzę, że większość z nich jest o wiele wolniejsza od nas.

Zobacz wyniki kwalifikacji.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy