Kiedyś był Kubica. Teraz jest Kwiat

​19-letni Rosjanin Daniił Kwiat (Daniil Kvyat) z Torro Roso został w niedzielę najmłodszym kierowcą w historii mistrzostw świata Formuły 1, który punktował w wyścigu Grand Prix. W rywalizacji w australijskim Melbourne zajął 10. miejsce i odebrał rekord Niemcowi Sebastianowi Vettelowi.

W momencie wywalczenia pierwszego w karierze punktu Kwiat miał 19 lat i 324 dni. Gdy po pierwszą zdobycz w 2007 roku w USA sięgał Niemiec, był o 25 dni starszy.

"Nie przyszło mi nawet do głowy, że w swoich pierwszych zawodach zajmę punktowaną pozycję. Ten wynik jest niesamowity" - skomentował uradowany Rosjanin.

Czterokrotny mistrz świata Vettel w niedzielę nie ukończył wyścigu. Wycofał się po kilku okrążeniach z powodu problemów z bolidem.