Huelkenberg zostaje w Force India

Kierowca zespołu Formuły 1 Force India Niemiec Nico Huelkenberg przedłużył kontrakt na sezon 2016 - potwierdził właściciel teamu hinduski miliarder Vijay Mallya.

Nie podano warunków nowego kontraktu, według nieoficjalnych informacji jest on znacznie korzystniejszy finansowo od tegorocznego.

Mallya potwierdził także, że finalizowane są rozmowy z drugim kierowcą zespołu Meksykaninem Sergio Perezem.

Huelkenberg w tym roku odniósł jeden z największych sukcesów w karierze, był kierowcą teamu Porsche, który zwyciężył w 83. edycji 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Huelkenberg, Nowozelandczyk Earl Bamber i Brytyjczyk Nick Tandy przejechali 395 okrążeń toru.

To było pierwsze zwycięstwo w Le Mans ekipy Porsche od 1998 roku. Niemiecki team triumfował na francuskim torze po raz 17.

Reklama

W połowie sezonu niemiecki kierowca był na liście kandydatów do zespołu Ferrari, w którym kończył się kontrakt Fina Kimiego Raikkonena. Wszelkie spekulacje na ten temat zakończyły się po tym, gdy włoski team przedłużył z "Ice Manem" kontrakt na sezon 2016.

Po 11 z 19 wyścigów Formuły 1 w sezonie, w klasyfikacji generalnej Perez jest na 11., a Huelkenberg na 12. pozycji. Zdecydowanie prowadzi obrońca tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton z Ferrari.

Kolejna runda mistrzostw świata - Grand Prix Włoch na torze Monza odbędzie się 6 września.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama