Reklama

Formuła się sypie

Po zespołach Toyoty, Red Bull i Ferrari, także team Renault zapowiedział, że jeżeli Światowa Rada Sportów Motorowych (FIA) nie wycofa swoich propozycji dotyczących zasadniczych zmian od 2010 roku w wyścigach Formuły 1, nie wyśle zgłoszenia do mistrzostw świata 2010.

Termin ich nadsyłania upływa 29 maja.

"Jeżeli nie zostaną cofnięte te decyzje, nie będziemy mieli innego wyjścia, jak tylko wycofać się z mistrzostw po sezonie 2009. Dla nas takie ograniczenia, jakie chce wprowadzić FIA są nie do przyjęcia" - poinformował szef zespołu Renault Flavio Briatore.

Światowa Rada Sportów Motorowych FIA zdecydowała pod koniec kwietnia, że od sezonu w 2010 roku nie będzie można w trakcie wyścigu tankować bolidów. Ustalono także, że w wyścigach będzie mogło startować maksymalnie 26 samochodów. Lista zgłoszeń do przyszłorocznego sezonu ma zostać ogłoszona 12 czerwca.

Reklama

Od przyszłego sezonu w wyścigach Formuły 1 zostanie także wprowadzony zakaz używania specjalnych kocy do ogrzewania opon.

Światowa Rada Sportów Motorowych FIA zatwierdziła wprowadzenie opcjonalnego limitu budżetu na sezon 2010 w wysokości 40 mln funtów. Zgłoszenia do mistrzostw trzeba będzie nadsyłać w terminie od 22 do 29 maja z zaznaczeniem czy team zamierza zastosować się do limitu budżetu.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje