Reklama

Formuła 1: Raikkonen trafi do McLarena?

Steve Robertson, menedżer kierowcy Formuły 1 Kimi Raikkonena potwierdził, że Fin prowadzi zaawansowane rozmowy z dwoma zespołami, które są zainteresowane podpisaniem kontraktu na sezon 2010 z byłym mistrzem świata, jeżdżącym obecnie w Ferrari. Robertson nie ujawnił, czy jednym z nich jest McLaren-Mercedes.

"Kimi ma dwie bardzo interesujące propozycje, na razie jednak żadna ostateczna decyzja nie zapadła. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku będzie jeździł w Formule 1, rajdami samochodowymi zajmie się na poważnie za dwa lata" - powiedział Robertson.

Reklama

30-letni Raikkonen, mistrz świata w 2007 roku, po zakończeniu tegorocznego sezonu odchodzi z teamu Ferrari w którym miał kontrakt podpisany do 2010. W jego miejsce Ferrari zatrudni dwukrotnego mistrza świata Hiszpana Fernando Alonso, rozstającego się z teamem Renault.

Raikkonen, wielki fan rajdów samochodowych nie krył, że jeżeli nie znajdzie nowego zespołu na sezon 2010, będzie chciał zacząć startować w rajdowych mistrzostwach Europy i cyklu IRC samochodem Fiat Grande Punto S2000.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje