Force India zmienia nazwę. Tylko na jaką?

Zapowiedziana w piątek zmiana nazwy teamu Formuły 1 z Force India na Racing Point jest tylko tymczasowa - poinformował dyrektor zespołu Otmar Szafnauer. Jeszcze przed rozpoczęciem kolejnego sezonu mistrzostw świata na bolidach będzie widniała inna nazwa.

Słowa "Force India" zniknęły zarówno z pojazdów, jak i z oficjalnych dokumentów na przyszły rok, po ostatnim tegorocznym wyścigu. Team został przejęty w sierpniu przez kanadyjskiego miliardera Lawrence'a Strolla. Jego syn Lance był w tym sezonie kierowcą Williamsa, a w 2019 roku prowadzić będzie auto drużyny ojca.

"To nie jest nazwa na stałe, to tylko coś, co wpisaliśmy na formularzu zgłoszeniowym, dopóki nie wymyślimy czegoś na dłużej. To nie będzie Racing Point" - zapowiedział Szafnauer.

Od 2008 roku właścicielem Force India był indyjski miliarder Vijay Mallya. Team miał ostatnio spore problemy finansowe i w lipcu został objęty zarządem komisarycznym.

Reklama

Obok Lance'a Strolla, w zespole mającym siedzibę w Silverstone występować będzie Meksykanin Sergio Perez.

Pierwszy wyścig sezonu 2019 - o Grand Prix Australii w Melbourne - zaplanowano na 17 marca. W stawce kierowców zgłoszonych na przyszły rok jest Robert Kubica, który będzie bronił barw Williamsa.(


PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy