"F1 wychodzi z kryzysu!"

W internetowym wydaniu niemieckiego magazynu "Kicker" pojawił się wywiad z szefem Formuły 1 Berniem Ecclestonem, w którym Anglik przedstawia m.in. pomysł na dodatkowe nagradzanie zwycięzców każdego wyścigu, oraz przekonuje, że F1 wyjdzie cało z kryzysu.

Według Ecclestone'a Formuła 1 już staje na nogi po zapaści, a co najważniejsze pojawiają się pierwsze optymistyczne sygnały: - Moim zdaniem Formuła 1 już wychodzi z kryzysu. Ciężkie czasy nadeszły dla całej światowej gospodarki i musiało się to odbić również echem na naszym sporcie. Nie jesteśmy i nie byliśmy w gorszej sytuacji niż inni. Poza tym już widać pierwsze optymistyczne sygnały, kilka dni temu podpisaliśmy nowy kontrakt sponsorski z koreańskim gigantem elektronicznym LG.

Ecclestone odniósł się również do wycofania się Hondy: - Dla mnie jest oczywiste, że gdyby Honda lepiej spisywałby się w poprzednim sezonie to zdecydowałby zostać się w F1, a tak bez perspektyw na lepsze wyniki oraz z mocno nadszarpniętym budżetem postanowiła się wycofać. Ale nie przekreślajmy ich, myślę, że jeszcze jest szansa na powrót.

Reklama

Szef Formula One Administration przedstawił również swój najnowszy pomysł odnośnie nagradzania kierowców medalami: - Sport kojarzy się ze zdobywaniem medali, i chcę, żeby podobnie było w F1. Kierowcy po wyścigu dostają tylko punkty i jakieś puchary, a tak po każdym udanym starcie na ich piersi zawiśnie złoty, srebrny albo brązowy medal, moim zdaniem to będzie dla nich miłe - zakończył.

ASInfo/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama