F1. Orlen nadał będzie sponsorem Alfy Romeo, a Kubica - testerem

​Robert Kubica będzie w 2021 roku w dalszym ciągu kierowcą testowym Alfa Romeo w Formule 1, a sponsorem teamu pozostanie PKN Orlen - poinformowano na konferencji prasowej koncernu w Trzebini.

"Orlen jest sponsorem tytularnym Alfa Romeo Racing Orlen na ten sezon, zostajemy w Alfie. Nadal inwestujemy w rozpoznawalność i budowę marki, bo to się nam po prostu opłaca" - podkreślił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

36-letni Kubica w 2020 roku wziął udział w kilku sesjach treningowych przed wyścigami o Grand Prix Formuły 1, ale kierowcami wyścigowymi tego teamu byli nieprzerwanie Fin Kimi Raikkonen i Włoch Antonio Giovinazzi.

"Kiedy zasiadałem +za kółko+ w treningach po przerwach dwu-, trzymiesięcznych, od razu łapałem dobry rytm. Myślę, że jest do duży plus dla całego zespołu i cieszę się, że będziemy mogli kontynuować tą współpracę" - powiedział Kubica.

W tym roku Polak rywalizował też w serii Deutsche Tourenwagen Masters (DTM). Większych sukcesów w niej nie odnosił, z wyjątkiem jednego z wyścigów w belgijskim Zolder, w którym zajął trzecie miejsce.

"Ten rok był trudny dla całego świata. Walczymy z pandemią, ale sport się nie zatrzymał. Na szczęście i Formuła 1, i kategoria DTM, w której startowałem w tym sezonie, ruszyły. Oczywiście z opóźnieniem i dostosowaniem się do sytuacji. Był to sezon trudny, bardzo skompresowany. Od połowy czerwca do dzisiaj w domu byłem tak naprawdę pięć dni i miałem jeden weekend wolny" - przyznał Kubica.

Dodał jednak, że jest wdzięczny PKN Orlen za to, że pomaga mu realizować swoją pasję.

"Bycie w paddocku, możliwość pojeżdżenia bolidem Formuły 1 jest czymś naprawdę wyjątkowym. Za każdym razem, jak do niego wsiadam, te odczucia, ta adrenalina nie jest porównywalna w żadnej innej serii. Oczywiście, moja rola jest jasna w zespole. Niestety, pandemia dotknęła też niektórych kierowców Formuły 1, więc rola kierowcy rezerwowego w tym roku była ważna" - podkreślił zwycięzca wyścigu o GP Kanady w 2008 roku.

Na razie Polak nie zdradził innych planów na 2021 rok.

"Nie ukrywam, że jestem kierowcą wyścigowym i chciałbym się ścigać, ale bardzo możliwe, że będę się ścigał na innych arenach. Trening czyni mistrza - może w wieku 36 lat to dziwnie zabrzmi. Jak w każdym sporcie na wysokim poziomie jest ważny trening i to, żeby być w swoim otoczeniu, w swoim +naturalnym biurze+, którym dla mnie jest kokpit" - stwierdził.

Team Alfa Romeo Racing Orlen zajął ósme miejsce w klasyfikacji konstruktorów tegorocznych mistrzostw świata w gronie 10 zespołów.

"Chciałbym życzyć wszystkim spokojnych świąt i dużo zdrowia, bo bez niego niczego nie będziemy mogli osiągnąć. Zdrowie zawsze było najważniejsze, a szczególnie w tym okresie, w tej sytuacji, w której jest cały świat" - zakończył Kubica.

Reklama

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy