Reklama

F1. Mercedes pokaże swój bolid dopiero w marcu

​Zespól mistrzów świata Formuły 1 Mercedes GP ujawnił, że wirtualna prezentacja nowego bolidu W12 na sezon 2021 odbędzie się 2 marca. Wcześniej 13 lutego odbędzie się prezentacja McLarena, a 22 lutego w Warszawie nowy samochód pokaże Alfa Romeo.

W ubiegłych latach Mercedes podczas uroczystej gali prezentował nowy bolid zazwyczaj na torze Silverstone, na uroczystość zapraszano setki gości, kierowcy zespołu Brytyjczyk Lewis Hamilton i ostatnio Fin Valtteri Bottas udzielali wywiadów.

Reklama

Dzisiaj w ekipie Mercedesa wiadomo tylko, że w przyszłym roku kierowcą zespołu będzie Bottas. Siedmiokrotny mistrz świata Hamilton, którego kontrakt wygasł po sezonie 2020, jeszcze nie podpisał nowego. Dokładnie nie wiadomo co jest powodem zwłoki. Media twierdzą, że chce znacznej podwyżki, na co nie zgadza się koncern Daimler. Inne spekulują, że Brytyjczyk chce nowej umowy na trzy lata, a Daimler oferuje tylko jeden rok.

Na razie obie strony zachowują spokój. Szef Mercedesa Toto Wolff przyznał, że negocjacje są na finiszu i na pewno zakończą się przed 12 marca, gdy teamy F1 rozpoczną testy przedsezonowe na torze Sakhir w Bahrajnie.

Pierwszy wyścig sezonu F1 2021 o Grand Prix Bahrajnu zaplanowany jest na 28 marca.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje