F1. Kubica weźmie udział w treningach

​Robert Kubica weźmie udział w piątkowych treningach Formuły 1 na torze w austriackim Spielbergu i usiądzie za kierownicą bolidu Alfa Romeo Racing Orlen, którym startuje Antonio Giovinazzi - poinformowała austriacka agencja prasowa (APA).

"Nie mogę się już doczekać. Tym bardziej, że moja przerwa jest dość długa. Moim zadaniem jest dostarczenie zespołowi jak najwięcej danych" - powiedział Kubica.

Kubica ma w tym roku kilkukrotnie wystąpić w piątkowych treningach. W zespole Alfy Romeo pełnie rolę kierowcy rozwojowego.

W niedzielę odbędzie się drugi w tym sezonie wyścig Formuły 1. Rywalizacja zaplanowana jest w tym samym miejscu, co w miniony weekend - na Red Bull Ringu w Spielbergu.

Inauguracyjny wyścig sezonu 2020 pierwotnie planowany był na marzec w Australii, ale został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Nie odbyła się też żadna z kolejnych dziewięciu rund. W kalendarzu jest na razie osiem rund w Europie, terminarz dalszej części sezonu nie jest jeszcze znany.

Pierwsze zawody wygrał nieoczekiwanie Fin Valtteri Bottas z Mercedesa. Drugie miejsce zajął reprezentant Monako Charles Leclerc (Ferrari), a trzecie - Brytyjczyk Lando Norris (McLaren).

Reklama

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy