Ford Mustang Mach-E bestsellerem w Polsce

Ford Mustang Mach-E w sierpniu 2021 r. był najlepiej sprzedającym się osobowym samochodem elektrycznym w Polsce. Model osiągnął taki rezultat już w drugim miesiącu sprzedaży na polskim rynku.

Całkowicie nowy, elektryczny SUV Forda znalazł w sierpniu 55 nowych nabywców i był zdecydowanym liderem rynku osobowych samochodów elektrycznych w Polsce. Jego udział wyniósł 10,62 proc, o 2,5 proc. więcej niż drugiego, konkurencyjnego modelu w zestawieniu.

Większość zamówień pochodziła od klientów biznesowych, którzy odpowiadają za 93% sprzedaży modelu (51 egzemplarzy) w sierpniu.

W połączeniu z 13 egzemplarzami sprzedanymi w lipcu, Mustang Mach-E w ciągu ostatnich dwóch miesięcy znalazł w Polsce 68 nabywców. Prognozy wskazują, że liczba ta będzie dynamicznie rosnąć. Ford Polska bowiem sukcesywnie dostarcza do klientów przedsprzedane samochody, a widząc niezwykłe zainteresowanie zapewnił dodatkową pulę aut, dzięki czemu Mustang Mach-E jest obecnie dostępny w ciągłej sprzedaży we wszystkich wersjach.

Reklama

Mustang Mach-E jest dostępny w programie dofinansowania zakupu samochodów bezemisyjnych "Mój elektryk", w kwocie do nawet 27 000 złotych.

Mustang Mach-E podbija Europę

Mustang Mach-E znakomicie sprzedaje się nie tylko w Polsce, ale także w innych europejskich krajach. W Norwegii, najbardziej kojarzonym z samochodami elektrycznymi rynku w Europie, samochód od maja znajduje się na szczycie listy sprzedaży samochodów ogółem.

Nowy, elektryczny SUV Forda świetnie radzi sobie także na innych rynkach. Mustang Mach-E w sierpniu 2021 r. został najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Portugalii, a w lipcu 2021 r. znalazł się wśród pięciu najlepiej sprzedających się modeli ogółem w Holandii.

Dane sprzedażowe JATO Dynamics pokazują, że Mustang Mach-E w lipcu 2021 r. znalazł się na siódmym miejscu wśród samochodów elektrycznych w Europie. Były to jednak początkowe miesiące oferowania tego modelu na wybranych rynkach w Europie, w wielu krajach nie był jeszcze sprzedawany w ogóle, a na innych - jak w Polsce - dopiero rozpoczynały się pierwsze dostawy do klientów.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy