Wynajem długoterminowy aut używanych - sprawdź, czy to Ci się opłaca

Artykuł sponsorowany

Wynajem długoterminowy pozwala na codzienne użytkowanie wymarzonego samochodu bez konieczności jego zakupu. Mowa nie tylko o autach nowych, ale i o tych używanych!

article cover
materiały promocyjne

Wynajem długoterminowy auta - na czym polega?

Najem długoterminowy samochodu to usługa umożliwiająca użytkowanie wybranego samochodu przez ustalony w umowie okres w zamian za opłacanie comiesięcznej raty. Często obejmuje on też naprawy, przeglądy, a nawet serwis i wymianę opon. Zadaniem wynajmującego jest więc wyłącznie regularne tankowanie i ewentualne korzystanie z myjni. Umowa wynajmu długoterminowego trwa zazwyczaj od 12 do 48 miesięcy, a po jej upływie można:

  • przedłużyć umowę;
  • wymienić samochód na inny;
  • wykupić auto na własność.

Wynajem długoterminowy - auta używane a nowe

W wielu firmach możliwy jest długoterminowy wynajem zarówno nowych, jak i używanych samochodów. Pierwszy wariant to dobry wybór dla osób, którym zależy na jeździe najnowszym autem "prosto z salonu". Jeżeli jednak potencjalny nabywca preferuje równie ciekawy kilkuletni pojazd, wynajem auta używanego okaże się bardzo korzystną opcją. Bez wątpienia wiąże się on z dużą oszczędnością - miesięczny koszt jest naprawdę przystępny. Ostateczna opłata zależy od długości umowy, limitu kilometrów oraz wybranego pojazdu i pakietu. Najstarsze samochody osobowe mogą mieć kilka lat, na przykład 7, jak w firmie Automarket, a szeroki wybór modeli pozwala każdemu klientowi wynająć auto, na którym mu zależy.

Wynajem prywatny a firmowy

Stałe miesięczne raty, brak obowiązku częsty brak obowiązku wnoszenia opłaty startowej, duży wybór modeli, usługi dodatkowe w pakietach - wszystko to sprawia, że wynajem długoterminowy aut używanych to korzystne rozwiązanie zarówno dla firm, jak i dla osób prywatnych.

Wynajem długoterminowy aut używanych dla firm

Usługa wynajmu długoterminowego używanych pojazdów pozwala przedsiębiorcom zaliczyć comiesięczne opłaty do kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa. W wielu firmach istnieje możliwość wynajmu zarówno samochodu osobowego, jak i auta dostawczego. Co więcej, zarządzanie flotą pojazdów leży po stronie firmy wynajmującej.

Wynajem długoterminowy aut używanych dla osób prywatnych

Długoterminowy wynajem dla osób prywatnych to idealny wybór dla tych, którzy nie chcą jeszcze kupować auto na własność, a przy tym chcieliby wypróbować różne modele. Okaże się on także korzystnym rozwiązaniem dla osób, które będą potrzebowały większego lub mniejszego samochodu tylko na pewien okres - mogą one bez przeszkód wynająć pojazd na rok lub dwa.

Warto wiedzieć!

Zawsze warto sprawdzić, czy usługa wynajmu długoterminowego używanych samochodów obejmuje ubezpieczenie OC, AC i NNW oraz koordynację szkód.

Jak zawrzeć umowę wynajmu długoterminowego?

Wynajem aut używanych to zazwyczaj prosta i szybka procedura. Należy jedynie:

  1. Wybrać konkretną markę i model.
  2. Określić okres trwania umowy, liczbę kilometrów pokonywanych w ciągu roku i - opcjonalnie - wysokość wpłaty własnej.
  3. Wybrać pakiet abonament i korzystać z wynajmowanego pojazdu zgodnie z warunkami umowy.
  4. Na koniec zdecydować o przedłużeniu umowy/wymianie modelu/wykupie samochodu.

Ważne!

Przy odbiorze auta warto zwrócić uwagę na jego wyposażenie oraz ogólny stan. W ten sposób można upewnić się, że pojazd odpowiada temu, co zostało ustalone w umowie.

Używane samochody do wynajęcia - dostępne modele

Wybierając wypożyczalnię aut używanych, zweryfikuj, czy umożliwia ona wynajem zarówno dużym rodzinom, jak i osobom, które planują przemierzać kilometry w pojedynkę. Dobrze jeśli wśród dostępnych modeli znajdują się samochody osobowe oraz dostawcze. W firmie Automarket najwięcej aut osobowych to modele zaufanych marek jak Opel, Audi, BMW, Ford, Hyundai, Kia czy Volkswagen. Jeśli chodzi z kolei o wynajem długoterminowy samochodów dostawczych używanych, warto szukać popularnych modeli marek Ford, Toyota, Peugeot czy Fiat, które usprawnią działanie firmy.

Źródła:

Artykuł sponsorowany

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas