Leasing dla branży transportowej – czy udział własny jest konieczny?

Artykuł sponsorowany

Prowadzenie firmy transportowej to ogromna odpowiedzialność i jeszcze większe koszty. Czy wiesz, jak je skutecznie zoptymalizować, aby nie nadwyrężać budżetu przedsiębiorstwa? Wystarczy, że wykorzystasz umowę na leasing ciężarówki z opcją zerowej wpłaty początkowej. Co zyskasz na takim rozwiązaniu i jak wybrać ofertę dla swojego biznesu? Dowiedz się więcej.

Umowa na leasing ciężarówki z opcją zerowej wpłaty początkowej
Umowa na leasing ciężarówki z opcją zerowej wpłaty początkowejW Korczewski - stock.adobe.comsponsorowane

Czym jest wkład własny do umowy leasingu auta ciężarowego?

To kwota, którą musisz wpłacić w momencie podpisywania umowy z leasingodawcą. Najczęściej jest to kwota rzędu 10-30% wartości kupowanego auta ciężarowego. Taki wydatek może delikatnie obciążyć firmowy budżet, ale jednocześnie pozwoli na zredukowanie miesięcznej raty leasingu nawet o kilkaset złotych.

Przykładowo: przy wpłacie wkładu własnego na poziomie 30% wartości pojazdu i wysokim wykupie resztkowym miesięczna rata leasingu będzie atrakcyjnie niska, a całkowite koszty odsetkowe naprawdę niewielkie.

Czy leasing samochodu ciężarowego to dobre rozwiązanie dla firmy transportowej?

Leasing to jeden z najlepszych i najpopularniejszych sposobów na optymalizację kosztów operacyjnych. Korzystając z oferty firmy mLeasing zyskujesz przede wszystkim:

  • atrakcyjne finansowanie zarówno nowych, jak i używanych aut ciężarowych;
  • umowy dostępne nawet z zerową wpłatą początkową;
  • wysoką wartość wykupu końcowego nawet do kilkudziesięciu procent wartości leasingowanego pojazdu;
  • atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe wliczone w miesięczną ratę;
  • minimum formalności i szybką decyzję do kwoty 3 mln zł.

Korzystając z finansowania aut ciężarowych w ramach leasingu operacyjnego lub finansowego, możesz rozłożyć okres spłaty nawet do 60 miesięcy. To pozwoli Ci na maksymalne zmniejszenie raty leasingowej.

A zatem w ramach leasingu auta ciężarowego nie obciążasz firmowego budżetu. Zmniejszasz więc ryzyko, że stracisz płynność finansową w związku wymiany pojazdów w firmowej flocie.

Na czym polega i dla kogo jest leasing ciężarówki?

W praktyce leasing samochodu ciężarowego nie różni się niczym od finansowania pojazdów osobowych we flocie firmowej. Oferta finansowania przygotowana przez mLeasing jest w tym przypadku przeznaczona dla: przedsiębiorców funkcjonujących dłużej niż 12 miesięcy, spółek prawa handlowego oraz osób fizycznych, które prowadzą działalność gospodarczą.

Umowa leasingu ciężarówki pozwala na pokrycie do 100% kosztów:

  • pojazdów ciężarowych, budowlanych, komunalnych, wywrotek, pojazdów do utrzymania dróg i aut w specjalistycznej zabudowie,\
  • nowych i używanych aut ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony.

Na wszystkie wymienione pojazdy możesz skorzystać z formy leasingu operacyjnego lub finansowego – do wyboru. Jeśli chcesz zwrócić leasingowane auto, postaw na leasing operacyjny. W ten sposób zyskasz komfortową spłatę podatku VAT, liczne korzyści podatkowe i możliwość wzięcia nowego pojazdu po zakończonej umowie – bez żadnych konsekwencji finansowych za zwrot.

Dlaczego warto zdecydować się na leasing auta ciężarowego bez wkładu własnego?

To dobre rozwiązanie dla firm transportowych, które intensywnie inwestują w rozwój i chcą utrzymać maksymalną płynność finansową. Zerowa wpłata początkowa pozwala zredukować początkowe wydatki do minimum.

Wiąże się jednak z wyższymi miesięcznymi kosztami, ze względu na konieczność spłaty znacznie większej części kapitału. To powoduje też wyższe całkowite koszty odsetkowe. Niemniej jednak w przypadku nowych i rozwijających się firm takie rozwiązanie może być jedyną rozsądną opcją.

Jak wybrać korzystną ofertę leasingu ciężarówki?

To nie takie trudne. Musisz tylko wziąć pod uwagę kilka praktycznych parametrów oferty przedstawionej przez firmę leasingową. Najważniejsze to: maksymalny czas trwania umowy oprocentowanie, wymagana wartość wykupu końcowego, kwota opłaty wstępnej. Sprawdź też dostępne usługi dodatkowe, a także walutę, w której możesz spłacać auto ciężarowe.

Artykuł sponsorowany

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas