Dopłata do odszkodowania – prosty sposób na zaniżoną wycenę szkody z OC / AC!

Zaniżone przez towarzystwo ubezpieczeniowe odszkodowanie z OC i AC to niestety dość często występująca sytuacja. Co, jeżeli otrzymałeś już od ubezpieczyciela odszkodowanie, ale uważasz, że jest ono zbyt niskie...?

Dobra wiadomość jest taka, że to nie koniec Twoich możliwości.

Nawet jeżeli otrzymałeś decyzję wypłaty odszkodowania i zostało ono już wypłacone, nadal możesz walczyć o swoje.

Rozwiązaniem są dopłaty do odszkodowań. W ten sposób zyskasz dodatkowe pieniądze do już przyznanego odszkodowania bez wychodzenia z domu. Wszystkie formalności związane z odkupem szkody są realizowane drogą mailową, zaś podpisanie umowy za pośrednictwem firmy kurierskiej!

O dopłatę możesz ubiegać się nawet 3 lata po zdarzeniu!

Zainteresował Cię ten temat? Więcej o dopłatach do odszkodowań dowiesz się na stronie www.take-care.com.pl lub czytając dalszą część poniższego artykułu.

Czym jest dopłata do odszkodowania?

Dopłata do szkody to dodatkowe pieniądze, które możesz otrzymać niezależnie od wypłaconego już przez ubezpieczyciela odszkodowania. Możliwość ich uzyskania pojawia się wtedy, gdy osoba poszkodowana otrzymała zaniżone odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia komunikacyjnego z OC sprawcy lub AC. Warto nadmienić, że o dopłatę możesz ubiegać się także za szkody mieniu, jak uszkodzony budynek, maszyny rolnicze i budowlane.

Aby uzyskać dopłatę, podpisywana jest umowa tzw. sprzedaży szkody. Poszkodowany na jej podstawie otrzymuje kwotę określoną w umowie, zaś firma odkupująca prawa do zaniżonego odszkodowania, może dochodzić dalszych roszczeń od ubezpieczyciela na drodze mediacji lub drodze sądowej. Niezależnie od dalszych wyników postępowania, Tobie, jako poszkodowanemu, przysługują dodatkowe środki do już wypłaconego odszkodowania od ubezpieczyciela, które są bezzwrotne! Nie musisz się zatem o nic martwić, nawet jeśli sprawa w sądzie nie zakończy się sukcesem.

Komu przysługuje dopłata do odszkodowania?


Dopłaty do odszkodowań dotyczą odszkodowań z OC sprawcy oraz AC w ramach szkód komunikacyjnych i majątkowych. Mogą otrzymać je osoby poszkodowane, które otrzymały zaniżone odszkodowanie od ubezpieczyciela. Ważne jednak, by został spełniony jeden warunek. Z prawa do otrzymania dopłaty można skorzystać w terminie do 3 lat od daty decyzji ubezpieczyciela. Jeśli zatem w tym czasie stwierdzisz, że wypłacone odszkodowanie zostało zaniżone przez towarzystwo ubezpieczeniowe, możesz zwrócić się o dopłatę.

Również w poniższych przypadkach masz prawo ubiegać się o dopłatę:

  • Gdy samochód lub mienie ( mieszkanie, dom ) zostały już naprawione,
  • Gdy samochód lub mienie zostały sprzedane,
  • Gdy samochód został poddany kasacji ( w przypadku szkody komunikacyjnej ) lub rozbiórce.

Czy opłaca się skorzystać z dopłaty do odszkodowania?

Wielu poszkodowanych nie ma pewności, czym jest odkup odszkodowania i czy warto z niego skorzystać. Jest to z pewnością atrakcyjna dla właściciela pojazdu oferta, ponieważ może zyskać dodatkową, gwarantowaną kwotę. Problem związany z dalszym kontaktem z ubezpieczycielami, ewentualnymi rozprawami sądowymi itd. zostaje przeniesiony na zewnętrzną firmę na podstawie cesji wierzytelności. Warto dodać, że skorzystanie z tej formy dochodzenia odszkodowania nie wpływa na wysokość już otrzymanego odszkodowania z zakładu ubezpieczeń oraz na wysokość zniżek ubezpieczeniowych.

Dodatkowe odszkodowanie trafi do kieszeni poszkodowanego w ciągu zaledwie kilku dni. W przypadku rozprawy sądowej czy mediacji może minąć z kolei wiele miesięcy do wyroku. A nie ma też pewności, że będzie on korzystny dla poszkodowanego kierowcy.

W przypadku procesów sądowych należy również pamiętać o kosztach sądowych, jakie poniesie poszkodowany, jeśli przegra sprawę w sądzie. To również długie godziny spędzone z prawnikiem, na salach sądowych czy podczas mediacji i spora dawka stresu dla poszkodowanego.

Cesja wierzytelności może dotyczyć utraty wartości handlowej samochodu, jak również kosztów naprawy pojazdu, wynajęcia auta zastępczego czy holowania i parkingu po zdarzeniu.

Odsprzedaż praw do szkody firmie zewnętrznej może dotyczyć tylko jednej z części odszkodowania lub też ich wszystkich. Warunki regulowane są zawsze w umowie.

W jaki sposób otrzymać dopłatę do odszkodowania?

To wcale nie tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać! Zyskać dopłatę możesz po wykonaniu kilku prostych, wymienionych poniżej kroków.

Jak to wygląda w naszej firmie Take Care Polska?

  • Skontaktuj się z nami w sprawie dopłaty do odszkodowania.
  • Otrzymasz od nas szczegółowe instrukcje oraz wykaz dokumentów, które potrzebne są nam do bezpłatnej i niezobowiązującej analizy Twojej sprawy. Jeśli poszkodowany nie posiada wszystkich koniecznych dokumentów, możemy uzyskać je od ubezpieczyciela po uzyskaniu upoważnienia. Możesz także zgłosić się do ubezpieczyciela samodzielnie i poprosić o dokumentację szkody.
  • Po otrzymaniu od Ciebie pełnej dokumentacji nasi specjaliści oszacują wysokość dopłaty.
  • Zaproponujemy Ci kwotę, za jaką możemy odkupić zaniżone odszkodowanie.
  • Jeśli przyjmiesz zaproponowane warunki, bez zbędnych formalności i oczekiwania zawrzemy z Tobą umowę przeniesienia prawa do zaniżonej części odszkodowania.
  • Ostatnim etapem weryfikacji jest sprawdzenie stanu faktycznego szkody w towarzystwie ubezpieczeniowym. Weryfikujemy w towarzystwie ubezpieczeniowym informacje dotyczące historii pojazdu, ewentualnej podpisanej ugody, zgodności kwoty odszkodowania itp.
  • Jeśli wszystko się zgadza - po kłopocie! Poszkodowany bezzwłocznie otrzyma przelewem pieniądze na wskazane konto bankowe.

Co ważne, cały przedstawiony powyżej proces od momentu otrzymania dokumentacji do wypłaty dla poszkodowanego, zazwyczaj trwa zaledwie kilka dni!

Wysokość dopłaty do szkody - jaką uzyskam i od czego ona zależy?


Kwota zaproponowana przez nas poszkodowanemu za prawo do szkody w każdym przypadku ustalana jest indywidualnie, na podstawie dostarczonej dokumentacji. Zależy ona bowiem od wielu czynników, m.in.:

  • Jak bardzo zaniżone zostało odszkodowanie,
  • Jakie wystąpiło ryzyko związane ze szkodą całkowitą ( w przypadku szkód komunikacyjnych ),
  • Jak prezentuje się historia pojazdu ( w przypadku szkód komunikacyjnych ).

Wysokość zaniżenia i propozycję dodatkowego odszkodowania ustalamy na podstawie pięciu podstawowych wskaźników:

  1. Kosztów robocizny,
  2. Jakości podzespołów zastosowanych w kosztorysie naprawy pojazdu
  3. Ilości i ceny części do wymiany,
  4. Ilości i ceny części do naprawy,
  5. Wyceny wartości rynkowej pojazdu.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy