Reklama

Zbliżenie francusko-szwedzkie?

W 1993 roku zakończyła się bliska współpraca francuskiego producenta Renault ze szwedzką marką Volvo. Do tego czasu obie firmy posiadały po 20% wzajemnych udziałów w produkcji samochodów i po 45% udziałów w produkcji ciężarówek.

Później jednak drogi obu marek rozeszły się w różne strony, a w 1999 roku Volvo zostało kupione przez giganta w światowej motoryzacji - koncern Forda. Wprawdzie francusko-szwedzka współpraca wciąż funkcjonowała (np. Volvo udostępniało Renault swoją sieć sprzedaży w Skandynawii), jednak nie było już tak zażytych stosunków, jak na początku lat 90.

W ostatnim tygodniu temat zbliżenia Volvo z Renault znów zaczął pojawiać się w mediach. Wszystko za sprawą wypowiedzi prezesa Renault, Louisa Schweitzera, który powiedział, że jest zainteresowany kupnem szwedzkiej marki, jeśli tylko Ford wyznaczy za nią rozsądną cenę. Wszystko wskazuje jednak na to, że Ford nie ma zamiaru sprzedawać Volvo i całe to zamieszanie nie przyniesie żadnych konkretnych następstw.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: volvo | zbliżenia

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy