Reklama

Xiaomi stworzy własną markę samochodów - prototypy już jeżdżą

Znana ze świata elektroniki chińska firma Xiaomi chce wejść na rynek samochodów elektrycznych. Po drogach Chin jeżdżą już pierwsze prototypy.

Na początku zeszłego roku Xiaomi ogłosiło, że będzie opracowywało swój samochód elektryczny. Prace idą pełną parą.

Autonomiczny samochód Xiaomi

Nie dość, że Xiaomi chce zaistnieć na trudnym rynku samochodów elektrycznych, to jeszcze równolegle rozwijana jest technologia autonomicznej jazdy. Tylko tymi dwoma projektami zajmuje się łącznie 500 pracowników firmy.

Całkowity budżet projektu autonomicznego samochodu elektrycznego Xiaomi określono na 10 mld dolarów. Z tej kwoty tylko na pierwszą fazę rozwoju technologii autonomicznej jazdy zostanie przeznaczonych 490 mln. Jak twierdzą przedstawiciele Xiaomi, w Chinach już jeździ 140 autonomicznych prototypów.

Reklama

Samochód Xiaomi w 2024 roku

Marka Xiaomi planuje już budowę fabryki, w której powstawać mają ich autonomiczne samochody. Jak przekazują władze firmy, pierwsze auta mają zjechać z taśm produkcyjnych już w 2024 roku. Na przeszkodzie realizacji tych planów może jednak stanąć biurokracja.

Jak donosi Bloomberg, firma Xiaomi musi przedstawić lokalnym władzom dowody na możliwość finansowego i technologicznego zabezpieczenia inwestycji. Te z kolei mają kilka miesięcy na weryfikację dostarczonych dokumentów, a i tak nie muszą od razu wydać zgody. W związku z tym moment premiery samochodu marki Xiaomi może się przesunąć.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: xiaomi | autonomiczny samochód | samochód elektryczny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy