Reklama

Wadliwa KIA - wyjaśnienia

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o prawdopodobnej usterce napędu wysokoprężnego w samochodzie Kia Carnival. Z naszych informacji wynikało, że pojazdy Kia Carnival wyposażone w silnik 2,9 TDi, wyprodukowane w latach 1999-2000 mają podobny problem co jednostki Volkswagena.

Przy temperaturze przekraczającej -20 stopni Celsjusza zamarza woda w odmie silnika i ciśnienie w komorze korbowej wyrzuca olej wszystkimi możliwymi drogami: uszczelniaczami, turbiną, pompą lub korytarzem bagnetu oleju.

Podobno naprawa całej usterki nie jest skomplikowana, gdyż wystarczy tylko wymienić jeden gumowy przewód, a skutki tej usterki mogą okazać się bardzo poważne i prowadzić nawet do zatarcia silnika.

O wyjaśnienie całej sprawy poprosiliśmy Grzegorza Leśniczka z Kia Motors Polska. W rozmowie z INTERIA.PL powiedział on, że nie słyszał o podobnej usterce w samochodach Kia. Obiecał jednak, że zorientuje się w całej sprawie i poinformuje nas o oficjalnym stanowisku Kia Motors Polska.

Reklama

Oto ono: - W odniesieniu do wiadomości o usterce w silnikach wysokoprężnych w modelu Carnival mogę powiedzieć co następuje:
- dealerzy byli powiadomieni i przeprowadzali odpowiednie działania zgodnie z rozwiązaniem z Kia Motor Polska (KMC)
- jeżeli nie została dokonana modernizacja zgodnie z naszymi zaleceniami, wtedy jest za to odpowiedzialny dealer, który sprzedał samochód, a w przypadku zlikwidowania takiego dealera Autoryzowana Stacja Obsługi (ASO) Kia która wykonuje przeglądy danego pojazdu
- nasza sieć dealerska zna sposób postępowania z Carnivalami, a części niezbędne do modyfikacji są dostępne w CMCZ
- nam jest znany tylko jeden przypadek zatarcia silnika i to spowodowany przez użytkownika, który mimo zauważenia zaświecenia się lampki ostrzegawczej o spadku ciśnienia oleju użytkował dalej samochód
- jak powyżej wspominam, wyraźnym objawem że odma silnika została zakorkowana jest wyrzucenie oleju i w konsekwencji utrata ciśnienia oleju co jest uwidocznione poprzez wskaźnik ostrzegający, powinno się wtedy wyłączyć silnik i powiaddomić najbliższą ASO KIA. Niestety nie znam samochodu, który wyposażony w silnik podobnego typu umożliwia jazdę bez oleju. Jest to wyolbrzymianie problemu. Jeżeli faktycznie Carnivale "nie wytrzymywałyby" zimy to byłoby zauważalne na ulicach i w naszym wydziale
- Grzegorz Głowala, A/S Service KMP.

Jeśli macie jakieś uwagi lub spostrzeżenia w tej kwestii to prosimy o zamieszczanie komentarzy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: silnik | wyjaśnienia | Kia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy