Reklama

To są najbezpieczniejsze auta!

Po raz pierwszy w historii organizacja EuroNCAP podała zestawienie najbezpieczniejszych samochodów roku.

Ranking obejmuje auta poddane testom zderzeniowym w ciągu zeszłego roku i zbudowany został według punktów zdobytych przez poszczególne pojazdy.

Otóż, według EuroNCAP, najbezpieczniejszym samochodem roku 2009 jest volkswagen golf. Kolejne miejsca mogą już jednak być niespodzianką - na drugim i trzecim miejscu znalazły się samochody hybrydowe, odpowiednio honda insight i toyota prius. Z kolei czwarta lokata przypadła w udziale małemu hyundaiowi i20.

Na piątej pozycji, ex aequo, znalazły się toyota avensis, volvo XC60 i opel astra IV.

W 2009 roku EuroNCAP przetestował 33 modele. Całkowita ocena jest przyznawana na podstawie czterech testów: uderzenia przodem, bokiem, bokiem w słupek (tzw. pole test) oraz potrącenia pieszego.

Warto dodać, że organizacja cały czas podnosi wymagania stawiane przed samochodami. W bieżącym roku próg konieczny do uzyskania 5 gwiazdek wzrósł z 75 do 80 procent w zakresie ochrony pasażerów i z 70 do 75 procent w wypadku ochrony dzieci. Pierwsze wyniki testów przeprowadzonych według nowych zasad zostaną opublikowane na początku marca.

Portal INTERIA.PL

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: organizacja | Auta

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy