Reklama

Tego jeszcze nie było. Crossover bez dachu!

Producenci wyszukują dla siebie coraz to nowe rynkowe nisze. Mamy już "czterodrzwiowe coupe" czy SUViy z napędem tylko na przednie koła.

Teraz przyszła też kolej na crossovera z nadwoziem typu... cabrio. To nie żart. Za zbudowanie otwartej wersji modelu Q5 zabrali się właśnie inżynierowie Audi. Zachodnie media donoszą, że auto które budowane będzie w liczbie 5 tys. sztuk rocznie powstawać ma w zakładach Magna Steyr w Austrii.

Reklama

Samochód, co zrozumiałe - z uwagi na konieczność usztywnienia nadwozia - będzie cięższy niż zwykłe Q5. Bez zmian pozostać mają jednostki napędowe i układ napędu quattro.

Chociaż Audi nie potwierdziło jeszcze tych informacji, auto zadebiutuje najprawdopodobniej w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Cena pojazdu oscylować ma w okolicach 40 tys. euro.

Mimo, że wprowadzenie na rynek otwartego crossovera wydaje się dziwnym pomysłem, niewykluczone, że na niektórych rynkach tego typu pojazd stanie się bardzo popularny. Od początku roku, w Ameryce Północnej, Nissan oferuje np. otwartą wersję modelu murano (cross kabriolet).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: tych | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje