Reklama

Sportowa toyota jak subaru

Na łamach naszego serwisu informowaliśmy już, że Toyota i Subaru pracują wspólnie nad sportowym samochodem o rozmiarach kompaktu.

Powoli coraz więcej wiemy o tym samochodzie.

Od pewnego czasu Toyota jest właścicielem 16 procent akcji Fuji Heavy Industries, czyli firmy, do której należy marka Subaru. Nic dziwnego, że obie firmy nawiązały współpracę, której efektem ma być nowe auto.

Samochód ma być rywalem np. mazdy mx-5. Według najnowszych informacji auto będzie produkowane i przez Toyotę i Subaru, ale tylko ta druga firma będzie sprzedawała go w Europie. Produkcja Toyoty w całości będzie przeznaczona na rodzimy, japoński rynek.

Auto będzie posiadało dostarczany przez Subaru silnik typu bokser, który dzięki doładowaniu będzie dysponował mocą 200 KM. Co najważniejsze, moc w całości będzie trafiała na koła tylne. Natomiast stylistyka będzie dziełem projektantów Toyoty.

Subaru zapewnia, że nowy pojazd, który powinien debiutować w 2011 roku nie będzie odpowiednikiem imprezy. Ma być od niej mniejszy, ponadto nie przewidziano wersji WRX i STI. No i napęd będzie tylko na jedną oś.

Reklama

Kto będzie konkurentem tego auta? Na razie trudno zgadywać, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że za trzy lata podobne pojazdy mogą oferować Alfa Romeo, Abarth, a nawet... nieco zapomniany dzisiaj Alpine.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sportowe | auto | sportowa

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy