Reklama

Skody z nocnej zmiany...

Skoda poinformowała, że plan produkcyjny na czwarty kwartał tego roku został zwiększony o trzy tysiące pojazdów. Aby podołać temu zadaniu produkcja odbywać się będzie przez sześć dodatkowych dni na nocnych zmianach.

O zwiększonym popycie decyduje przede wszystkim świetna sprzedaż octavii. Warto dodać, że model ten obecny jest na rynku już ponad dziewięć lat, a ostatnio przeszedł znaczną modernizację, ale wciąż jest podobny do wersji poprzedniej. To pokazuje, że wciąż produkowane są samochody o ponadczasowej sylwetce.

Skoda Octavia pierwszy raz została zaprezentowana na salonie paryskim w 1996 roku. W tym samym roku rozpoczęła się jej produkcja w nowej fabryce w Mlada Boleslav. Rok później we Frankfurcie debiutowała wersja kombi, która trafiła do sprzedaży w 1998 roku.

W 1999 roku gamę poszerzono o pierwszy w historii marki pojazd z napędem na cztery koła - Octavię Estate 4x4. W 2001 roku w salonach pojawiła się Octavia w wersji liftback. Rok 2000 to debiut sportowej Octavii RS.

Reklama

Milionowa Ovtavia zjechała z linii produkcyjnych 17 lutego 2004. W ciągu ostatniego roku, gdy pojawiła się nowa wersja, wyprodukowano jeszcze ponad 140 tysięcy poprzedniej odmiany, która nazwana została Tour.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: skoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy