Skoda zamiast Volkswagena? Czeska marka trafi do USA?

Niewykluczone, że Skoda zyska wkrótce nowy rynek zbytu. Coraz więcej przesłanek wskazuje na to, że czeski producent szykuje się do podboju Ameryki!

Już w czerwcu do amerykańskiego biura patentowego (USPTO) wpłynęły dokumenty niezbędne do zastrzeżenia na lokalnym rynku nazw najpopularniejszych modeli Skody. Prawną ochroną znaków towarowych są już w Stanach objęte takie nazwy, jak: Octavia, Superb i Yeti. O tym, że firma z Mlada Boleslav na poważnie szykuje się do amerykańskiej ofensywy świadczy również to, że 14 lipca jej przedstawiciele wystąpili o ochronę - zarezerwowanego dla usportowionych modeli - znaku towarowego "RS".

Zastrzeżenie znaków towarowych nie jest jeszcze równoznaczne z powrotem na rynek. Niewykluczone, że Czechom chodzi po prostu o ochronę nazw, które na wielu światowych rynkach, powszechnie kojarzą się właśnie ze Skodą. Mało kto wie, że ta ostatnia nie do końca jest dla Amerykanów egzotyczną marką. Pojazdy z logo czeskiego producenta oferowane były za Oceanem w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. W świetle afery dieselgate, która zdruzgotała wizerunek Volkswagena w Stanach Zjednoczonych, wprowadzenie do amerykańskich salonów pojazdów czeskiej marki wydaje się jednak bardziej prawdopodobne, niż kiedykolwiek wcześniej...

Reklama
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy