Reklama

Serb w Nowym Jorku...

Amerykański przedsiębiorca, Malcolm Bricklin - człowiek który sprowadził na rynek USA samochody marki Subaru i jako pierwszy importował auta Yugo do Ameryki w 1985 roku - ogłosił, że podpisał umowę z serbskimi zakładami Zastavy. W wyniku tej umowy w USA mają pojawić się najnowsze pojazdy powstające w fabrykach, które wcześniej produkowały Yugo. Auta, które teraz noszą nazwę ZMW, mają być reprezentowane na terenie Stanów przez dwunastu przedstawicieli, a pierwsze modele oczekiwane są już za 12 miesięcy. ZMW dostępne będą w wersjach dwudrzwiowej, czterodrzwiowej, jako kabriolet oraz furgonetka pick-up.

Jak zapewnia Bricklin silnik do tego pojazdu pochodził będzie od jednego z głównych europejskich producentów takich jak Volkswagen, Fiat, czy peugeot, a cena auta będzie mieścić się w przedziale 5-10 tys. dolarów.

Aby przekonać Amerykanów do zakupu nowych aut Bricklin będzie musiał wykonać bardzo dużo pracy. W pamięci wszystkich pozostały bowiem awaryjne, źle wykonane Yugo, których ponad 120 000 właścicieli już od dziesięciu lat nie może kupić potrzebnych części zamiennych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: USA | Auta | Yugo | serb

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje