Reklama

Seat mniejszy od ibizy

Śledząc doniesienia ze świata motoryzacji nietrudno dojść do wniosku, że rozwój motoryzacji w najbliższych latach będzie determinowany przez przepisy dotyczące emisji spalin.

Wiadomo, że normy są tak wyśrubowane, że spełnić je będą mogły tylko najmniejsze samochody. Na szczęście zostawiono furtkę - nie każde auto musi je spełniać, ma to być tylko pewien procent oferowanych przez danego producenta modeli.

Dlatego firmy znane z dużych i luksusowych samochodów będą wkrótce produkowane auta miejskie. Np. Audi już kilka miesięcy temu poinformowało, że będzie oferować samochód zbudowany na bazie volkswagena up, którego całkowita długość nie przekroczy 3.5 m!

Logiczne w tej sytuacji jest zbudowanie wersji up-a, przez Skodę i Seata. Skoda nie poinformowała jeszcze o takich planach, za to Seat - jak najbardziej.

Na odbywającym się w Barcelonie salonie samochodowym potwierdzono, że Seat wprowadzi do swojej oferty samochód mniejszy od ibizy, który będzie hiszpańską wersją małego volkswagena. Jego produkcja rozpocznie się w 2011 roku w fabryce w Bratysławie.

Reklama

VW up to czteromiejscowy, miejski pojazd, którego długość wynosi 3.45. Od 2011 roku ma być produkowany jako Seat i VW, rok później ruszy produkcja audi, które nosi roboczą nazwę E1.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ibiza | Seat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje