Reklama

Pracownicy boją się o pracę. Szykują się zwolnienia?

Pracownicy zakładu Denso Thermal, produkującego podzespoły dla tyskiego Fiata, przenoszeni są do agencji pracy tymczasowej. Są to osoby, które miały umowy na czas określony.

Część pracowników nie zgodziła się na pracę na gorszych - ich zdaniem - warunkach. "Jeżeli tych pracowników zabraknie, to nasz zakład stanie, a wtedy stanie również Fiat" - mówi Mateusz Gruźla, szef Solidarności w zakładzie.

Do końca roku przeniesionych może być nawet 60 osób. Związkowcy obawiają się, że przenoszenie pracowników do agencji może być wstępem do zwolnień.

Przedstawiciele zarządu, nie chcą komentować sprawy. "Teraz zajmuje się zamknięciem miesiąca i to jest dla mnie priorytet, tej sprawy nie komentuję"- powiedział Radiu Katowice wiceprezes Denso, Jacek Gwóźdź .

Reklama

Fabryka Denso Thermal znajduje się w Tychach. Fabryka została uruchomiona w 1997 roku przez będący wówczas jej właścicielem koncern Magneti Marelli, który przeniósł produkcję z Sosnowaca.

W 2001 zakład zmienił właściciela, a nowym zostało Denso Thermal. Firma produkuje na potrzeby tyskiej fabryki fiata głównie elementy wnętrza oraz układy klimatyzacji i wentylacji.

(INTERIA.PL/IAR)

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Fiata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje