Reklama

Potężne zwolnienia w Peugeocie i Citroenie

Francuski koncern PSA produkujący Peugeoty i Citroeny zapowiada likwidację do 2014 roku 11 tysięcy miejsc pracy. To o trzy tysiące więcej niż zapowiadano w lipcu.

Półtora tysiąca pracowników odejdzie na emerytury do połowy 2014 roku. To dodatkowa liczba zlikwidowanych etatów, którą doliczono do 1700 zwolnionych, odchodzących z firmy za porozumieniem stron w ramach tak zwanego planu socjalnego.

W sumie we wszystkich zakładach Citroena i Peugeota w kraju ubędzie do 2014 roku ponad 11 tysięcy miejsc pracy. Do tej pory było w nich zatrudnionych 67 tysięcy osób.

Związki zawodowe są tym zaskoczone, socjalistyczni ministrowie obiecywali latem plan restrukturyzacji, który pozwoliłby na ograniczenie zwolnień, ale takiego rozwoju sytuacji oczekiwali eksperci, którzy od pewnego czasu krytykowali plany strategiczne koncernu szukającego wyjścia z impasu w produkcji nowych modeli samochodów małolitrażowych.

Reklama

Francuski przemysł motoryzacyjny znalazł się bowiem w poważnych tarapatach - sprzedaż nowych samochodów systematycznie spada.

IAR/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje