Reklama

Plany Audi: Q5, A5 i R8

Audi ujawniło swoje plany na najbliższe dwa lata. Niemiecki producent szykuje na ten czas kilka ciekawych premier.

Przede wszystkim od 2008 roku w fabryce w Ingolstadt produkowane będzie Audi Q5. To niewielki SUV, który ma konkurować z BMW X3 oraz Land Roverem Freelander.

W tej klasie szykuje się w ogóle ciekawa rywalizacja, bowiem swoją propozycję przygotowuje także Mercedes. Jego MLK ma debiutować w tym samym okresie co Audi Q5.

W drugiej połowie przyszłego roku światło dzienne ujrzy kolejny nowy projekt Audi - model A5, to nic innego jak coupe zbudowane na bazie A4, które ma być bronią w walce z nadchodzącym BMW coupe serii 3.

W tym samym czasie debiutować powinno Audi S3, czyli szybka wersja modelu A3.

Reklama

W fabryce Audi w Ingolstadt produkowane są obecnie A3, A3 Sportback, A4 sedan i avant oraz TT. Natomiast luksusowe A6 i A8 powstają w Neckarslum. W tej fabryce pod koniec roku rozpocznie się także produkcje supersportowego R8.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: plany | Audi | Audi Q5

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy