Reklama

Panda sport do sprzedaży

Niespełna dwa miesiące temu na łamach naszego serwisu pisaliśmy o debiucie pandy sport. Samochód ten został pokazany podczas zorganizowanego przez Fiata "dnia rodzinnego" w Bielsku.

Tymczasem bez zbytniego rozgłosu samochód ten pojawił się już m.in. w niemieckich salonach. Wtedy dopiero Fiat oficjalnie poinformował o wprowadzeniu pandy sport do oferty.

Do tej pory najmocniejsza benzynowa panda dysponowała mocą 60 KM. Teraz się to zmieni.

Jednostka o pojemności 1.4 l i 16 zaworach, którą znamy m.in. z grande punto (gdzie występuje w wersji 95-konnej), będzie generować równe 100 KM i współpracować z sześciobiegową, manualną skrzynią biegów. Pozwoli to pandzie na rozpędzenie się do 100 km/h w 9.5 s oraz osiągnięcie prędkości maksymalnej 185 km/h. A to wszystko przy średnim zużyciu paliwa na poziomie 6.5 l/100 km.

Panda sport to nie tylko większy silnik, ale również zmiany stylistyczne. Samochód ma zmieniony przedni grill, 15-calowe koła, chromowaną końcówkę rury wydechowej, tylny spojler, zmienione zderzaki i seryjne przednie światła przeciwmgielne. Kierownicę i lewarek skrzyni biegów pokryto skórą.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fiata | pandy | sporty | Panda | sport

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy