Opel notuje duży wzrost sprzedaży

We wrześniu Opel i siostrzana marka Vauxhall osiągnęły 7,4% udziału w europejskim rynku samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t (wzrost o 1% w porównaniu z wrześniem 2017 r.) i znalazły się na pierwszym miejscu pod względem sprzedanego wolumenu (81 741 sztuk). Jest to najwyższy miesięczny udział w rynku od marca 2016 r. i najwyższa wartość za wrzesień od 2014 r.

"Siedem procent udziału w rynku europejskim to wspaniały wynik, z którego Opel może być dumny. Nasz wzrost udziału w rynku ma szerokie podstawy i przede wszystkim został osiągnięty w odpowiednich i rentownych kanałach. Odnosimy korzyści z faktu, że we właściwym czasie przeprowadziliśmy homologację pojazdów z naszej oferty zgodnie z WLTP i Euro 6d‑TEMP. Każdy, kto teraz kupuje Opla, może polegać na najnowszej technologii i zyskuje spokój" — powiedział Xavier Duchemin, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży, obsługi posprzedażnej i marketingu w firmie Opel Automobile GmbH.

Reklama

W ubiegłym miesiącu Opel zarejestrował wzrost udziału w 11 rynkach, w tym w największych krajach Europy. Na rodzimym niemieckim rynku marka zwiększyła swój udział do 9,5% (+2,2%) — jest to najlepszy wynik miesięczny od grudnia 2010 r. i najwyższa wartość za wrzesień od 2007 r. Vauxhall, siostrzana marka Opla w Wielkiej Brytanii, odnotowała udział w tamtejszym rynku na poziomie 8,6% (+1,3%), co jest najlepszym miesięcznym wynikiem od 13 miesięcy. W Hiszpanii udział Opla w rynku wyniósł 5,8% (+0,3%) i był to najlepszy wynik za wrzesień od 2015 r. We Włoszech marka ze znakiem "blitz" osiągnęła udział w rynku wynoszący 5,4% (+0,6%), co również jest najlepszym wynikiem wrześniowym od 2015 r. oraz najlepszym wynikiem miesięcznym od 18 miesięcy. Udział Opla w rynku francuskim wyniósł 3,8% (+0,6%) — jest to najwyższy miesięczny udział w rynku od maja 2015 r. i najwyższa wartość za wrzesień od 2010 r.

Spośród wszystkich krajów europejskich najwyższy udział w rynku Opel odnotował w Holandii, gdzie producent z Rüsselsheim był ogólnym liderem rynku z udziałem wynoszącym 10,4%. W Belgii udział marki w rynku wyniósł 8,5 procent, a tegoroczny wrzesień był pod tym względem najlepszy od 2009 r. Opel odnotował też rekordowy udział w rynku słowackim na poziomie 9,5%.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy