Reklama

Nowy projektant Porsche

1 sierpnia zmieni się szef zespołu projektantów sportowej, niemieckiej marki Porsche - Harma Lagaaya, który odchodzi na emeryturę po 15 latach pracy w koncernie ze Stuttgartu, zastąpi Michael Mauer, do tej pory główny stylista w Saabie.

Mauer ma 41 lat, studiował projektowanie samochodów na Uniwersytecie Pforzheim, a swoją karierę rozpoczął w Mercedesie. W 1989 roku został odpowiedzialny za projekt Mercedesa V-Klasy, a następnie zarządzał pracami stylistów przy pierwszej generacji modelu SLK.

W 1995 roku otrzymał awans na stanowisko szefa departamentu, stając się odpowiedzialny za projekty pojazdów A-Klasy, SLK i SL. W 1998 roku wyjechał do Tokio, gdzie objął posadę szefa nowoczesnego Studio Projektowego Mercedesa. W 1999 roku zajął się projektem Smarta Roadstera, a następnie przeszedł do Saaba, gdzie został szefem projektantów od marca 2003 roku. Pod jego wodzą powstał tam między innymi nowatorski Saab 9X.

Reklama

Harm Lagaay rozpoczynał swoją pracę dla marki Simca, a od 1971 roku związał się z Porsche. Przez pierwsze sześć lat pracował nad projektami modeli 924 i 911. Potem od 1977 roku stanął na czele zespołu stylistów Forda w Kolonii, opracowując takie auta jak Escort, Sierra i Scorpio. W 1985 roku przeszedł do BMW, skupiając się nad projektem modelu Z1. Lagaay powrócił do Porsche w 1989 roku obejmując posadę szefa projektu. Za jego kadencji powstały takie samochody jak: Boxster, seria 996 modelu 911 oraz Cayenne. Punktem kulminacyjnym jego działalności w Porsche był wyjątkowo sportowy model Carrera GT.

Zobacz ostatnie wydanie naszego biuletynu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: projektant | porsche

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy