Nowy model BYD dla Europy. Seal pojawi się już w przyszłym roku?

BYD zapowiada pojawienie się nowego modelu w Europie. Seal miałby dołączyć do gamy chińskiego producenta w 2023 roku. Marka rozważa również wprowadzenie na Stary Kontynent jeszcze jednego modelu.

Podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu chiński producent samochodów elektrycznych BYD zaprezentował sedana Seal. Samochód ten w niedalekiej przyszłości ma trafić na rynek europejski.

BYD wprowadzi do Europy model Seal

Peter Brugal, szef sprzedaży BYD w Europie zapowiedział, że dokładna data premiery modelu Seal na Starym Kontynencie nie jest jeszcze ustalona, ale będzie to miało miejsce "prawdopodobnie w przyszłym roku".

Seal ma 4 800 mm długości, 1 875 mm szerokości i 1 460 mm wysokości. W gamie chińskiego producenta jest sedanem średniej wielkości. Większy od niego jest Han.

Reklama

Samochód jest oferowany w kilku wersjach silnikowych. W tej z akumulatorem o pojemności 61,4 kWh można znaleźć silnik o mocy 204 KM, napędzający tylną oś. 

Dwie odmiany posiadają akumulator o pojemności 82,5 kWh. Pierwsza z nich dostępna jest z przekazującą napęd na tylną oś jednostką generującą 312 KM. W drugiej silniki są już dwa i przekazują napęd na obie osie. Samochód dysponuje wówczas mocą 528 KM. 

W zależności od wybranej wersji modelu Seal, jego zasięg ma wahać się od 550 do 770 km.

BYD chce poszerzyć swoją europejską gamę o kolejny model?

Marka ma również rozważać wprowadzenie na europejski rynek hatchbacka Dolphin. Jak powiedział Brugal, motywacją do takiej decyzji miałoby być zainteresowanie tego typu autami wśród europejskich klientów.

 

Co ciekawe, w zależności od zastosowanego akumulatora, Dolphin oferowany jest w kilku wersjach długości (4 070 mm, 4 125 mm, 4 150 mm), przy tym bez zmian jest rozstaw osi (co sugeruje, że bateria częściowo "wisi" poza osiami). Zmianom nie ulega również szerokość (1 770 mm) i wysokość (1 570 mm). Samochód dostępny jest z akumulatorami o pojemności 30,7 kWh lub 44,9 kWh. W zależności od wybranej wersji auto może dysponować mocą nieco ponad 95 KM lub prawie 177 KM oraz zasięgiem od ok. 300 do nieco ponad 400 km.

BYD dostępne w Europie. Ale nie w każdym kraju

Obecnie w Europie samochody chińskiego producenta oferowane są w Norwegii, Belgii, Danii, Szwecji i Holandii. Auta BYD sprzedawane są także w Izraelu. Kolejna faza, która obejmie wprowadzanie produktów chińskiej marki na czołowe rynki Europy (Niemcy, Francję i Wielką Brytanię), ma ruszyć jeszcze w tym roku. W przyszłym z kolei będzie to dotyczyć także Hiszpanii i Włoch. 

Obecnie w europejskiej ofercie producenta znajduje się crossover Atto 3, sportowy sedan Han i siedmioosobowy SUV Tang. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: BYD | Europa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy