Reklama

Nowe stacje

Kryzys branży motoryzacyjnej nie dotyczy jak wynika z informacji przesłanych nam przez firmę Brog stacji paliwowych. Powstają one jak grzyby po deszczu. Oto informacje o budowie kolejnych tego typu placowek.

W Gliwicach ma powstać nowa stacja firmy BP, która znajdować się będzie przy ul. Dworcowej, w pobliżu budynku poczty. Planowany obiekt będzie zajmować powierzchnię 2340 m2.

Stacja będzie wybudowana zgodnie ze standardami BP. Znajdą się na niej dystrybutory z wszystkimi rodzajami paliwa, całodobowy sklep samoobsługowy, myjnia automatyczna oraz miejsca parkingowe. Stacja ma być funkcjonalna, dzięki odpowiednim rozwiązaniom architektonicznym gwarantującym bezpieczny wjazd i ponowne włączenie się do ruchu.

BP nie ujawnił planów dotyczących terminu otwarcia stacji. Firma czeka na wydanie przez Urząd Miejski w Gliwicach pozwolenia na budowę.

Reklama

Niemiecka DEA planuje zaś budowę stacji w Skierniewicach. Planowana lokalizacja to skrzyżowanie ul. Wyszyńskiego i Widok, przy trasie wylotowej na Łowicz i Warszawę. Na terenie stacji znajdzie się m.in. pawilon handlowy i myjnia samochodowa.

W Pabianicach przy ul. Świetlickiego zamierza budować stację prywatny inwestor. Urząd Miejski w Pabianicach wydał warunki zagospodarowania terenu w listopadzie ubiegłego roku. Stacja będzie położona na południu miasta, przy drodze w kierunku Poznania. W placówce znajdzie się zaplecze handlowo-usługowe. Będzie to pierwszy obiekt w okolicy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gliwice | stacje | stacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje