Reklama

Niemcy chcą podbić Afrykę!

Niemcy, po raz kolejny, planują podbić Afrykę... Przedstawiciele Porsche poinformowali właśnie, że w ramach strategii globalnego rozwoju marki, do 2020 roku, firma planuje ekspansję na aż 15 nowych rynkach. Większość z nich przypada właśnie na kraje afrykańskie.

Niemieckiej firmie powodzi się obecnie lepiej niż kiedykolwiek. W pierwszym półroczu bieżącego roku marka zarobiła 1,39 mld euro, co stawia ją na trzecim miejscu w koncernie - po Audi i Volkswagenie.

Porsche planuje również dalszą ekspansje w Chinach, które są obecnie drugim co do wielkości - po USA - pojedynczym rynkiem zbytu pojazdów tej firmy. Obecnie na terenie Państwa Środka działa 56 punktów dealerskich Porsche. Do końca 2016 roku ma być ich już setka.

Zarząd Porsche chce, by każdego roku na nowe auta niemieckiej marki decydowało się 200 tys. nabywców. W zeszłym roku firma sprzedała nieco ponad 145 tys. aut. Ambitny plan ma jednak duże szanse powodzenia. Z początkiem przyszłego roku do salonów trafi bowiem mniejszy brat cieszącego się ogromną popularnością Porsche Cayenne - model Macan.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy