Reklama

Navara już bezpieczniejsza

Organizacja Euro NCAP ogłosiła wyniki kolejnego testu zderzeniowego, któremu poddany został nissan navara.

Przypomnijmy, że pierwszym teście navara otrzymała tylko jedną gwiazdkę, która następnie została skreślona, gdyż poduszki powietrzne i napinacze pasów bezpieczeństwa odpaliły za późno, co oznaczało, że pasażerowie narażeni byli na obrażenia mogące zagrażać ich życiu.

W odpowiedzi na ten wynik Nissan natychmiast ogłosił akcję serwisową, którą objęte zostały wszystkie navary od początku produkcji. Polegała ona na zainstalowaniu nowego oprogramowania sterującego pracą poduszek i napinaczy.

Poprawiony samochód poddano powtórnemu testowi. Tym razem napinacze i poduszki zadziały prawidłowo, minimalizując ryzyko obrażeń głowy i karku. Jednak ponownie przedział pasażerski uległ destabilizacji, wysokie okazało się również ryzyko uszkodzeń klatki piersiowej. Deska rozdzielcza poraniła kolana manekinów, cofnęła się podłoga, którą przebił element zawieszenia. Nogom zagroziły cofające się pedały.

Natomiast maksymalne oceny navara zebrała podczas testu uderzenia bocznego oraz w zakresie ochrony trzyletniego dziecka.

W sumie poprawiona navara otrzymała trzy gwiazdki za ochronę dorosłych, cztery gwiazdki za ochronę dzieci i dwie gwiazdki za ochronę pieszych.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nissan | Nissan Navara

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy