Mitsubishi Lancer i Pajero znikają z rynku!

Na tegorocznym Tokio Motor Show Mitsubishi zaprezentowało koncepcyjnego SUV-a o nazwie eX. Auto wyznaczać miało kierunek, w jakim podążać będą produkcyjne modele japońskiej marki.

Nikt nie spodziewał się jednak, że jego premiera jest pierwszym krokiem do gruntownej przebudowy aktualnej oferty. Nadchodzące zmiany najwierniej oddaje słowo "drastyczne".

W jednym z wywiadów prezes Mitsubishi - Osamu Masuko - zdradził, że firma nie planuje następców wielu popularnych modeli. Na liście aut, które w niedługiej przyszłości definitywnie zakończą swój rynkowy żywot są takie sławy, jak Lancer, Galant (ten model nie jest już produkowany od 2012 roku) i Pajero!

Jednym z powodów zaprzestania prac nad kolejnymi generacjami popularnych modeli są koszty. Producent nie ma wystarczających środków na prace konstrukcyjne, a znalezienie partnerów w tej dziedzinie zakończyło się fiaskiem.

Reklama

Na szczęście, nie oznacza to, że dni Mitsubishi są już policzone. Japończycy planują skupić się na SUV-ach - najszybciej rozwijającym się segmencie światowego rynku, w którym od lat odnoszą spore sukcesy.

Pierwszym autem nowej generacji będzie stylizowany na coupe crossover, który zadebiutować ma w 2017 roku. Auto ma być pozycjonowane pomiędzy modelami ASX i Outlander. Dwa lata później w ofercie pojawić ma się nowy ASX.

Masuko potwierdził też, że w nowej gamie modelowej nie znajdzie się następca Pajero. Na losie auta zaważyć miało zbyt duże zużycie paliwa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mitsubishi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy