Reklama

Mercedes nie nadąża z produkcją małych modeli

W Europie najwyraźniej kończy się kryzys. Kilka dni temu informowaliśmy, że z produkcją modelu 308 nie nadąża Peugeot. Teraz okazuje się, że podobne problemy ma Mercedes.

Obie firmy przyjmą nowych pracowników i uruchomią pracę na trzy zmiany.

Reklama

Boom na Peugeota jest spowodowany zwycięstwem w plebiscycie Car of the Year 2014. Natomiast Mercedes zbiera owoce swojej nowej strategii opartej na mniejszych i tańszych modelach, które skierowane są do młodego odbiorcy.

Nowe miejsca pracy (3400) powstaną na Węgrzech. Już w maju w fabryce Mercedesa w Kecskemet zostanie uruchomiona praca trzyzmianowa, ponadto pracujące będą niektóre soboty. Zakład produkuje klasę B i CLA. W zeszłym roku dostarczył 109 tys. samochodów.

Zwiększenie mocy produkcyjnych na Węgrzech to już kolejny taki krok Mercedesa. Od października 2012 roku na trzy zmiany pracuje zakład w Rastatt, gdzie powstaje klasa A, klasa B i GLA. Ponadto podpisano umowę z fińską firmą Valmet Automotive, na mocy której od zeszłego roku produkuje ona klasę A. Do 2016 Finowie mają dostarczyć 100 tys. samochodów.

Polub MOTO INTERIAna Facebooku. Tam znajdziesz więcej zdjęć, ciekawostkii... konkursy. Do wygrania wkrótce samochód na weekend!. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy