Reklama

Masz problem z samochodem?

Do naszej redakcji raz po raz trafiają listy od czytelników, którzy mają problemy ze swoimi samochodami. Tendencja ta nasiliła się szczególnie ostatnio, gdy mroźna zima obnażyła wszelkie niedoskonałości techniczne.

My nie zawsze możemy pomóc, jednak wśród czytelników nie brak czy to mechaników, czy to osób, które doświadczyły takich samych problemów i które wiedzą jak je rozwiązać.

Poniżej prezentujemy fragmenty listów z opisami usterek i wad. Wiesz, jak je wyeliminować?

1. "witam, od jakiegoś czasu na komputerze pokazuje mi się napis AUTOMATIK GETRIBE , przy czym auto strasznie traci moc i ciężko przerzuca biegi (automat). Kiedy zgaszę silnik i ponownie uruchomię znów wszystko jest w porządku (jakiś czas). Co to może być? Nie chciałbym jechać do mechanika, który zaraz każe mi wymienić cały silnik, a może to tylko drobna usterka. Jeśli spotkał się ktoś z takim przypadkiem, proszę o pomoc. Samochód to omega B 2,5v6."

2. "Jestem posiadaczem uno 1,0 z 1996r. Przebieg 81 tys. Jeżdżę nim już 2 lata. Gdzieś od pół roku mam problem, gdyż jadąc ok 70km/h i szybciej, odczuwane jest silne trzęsienie całą karoserią, a najbardziej trzęsie się lewarek od zmiany biegów. Jeszcze jedna zagadka: trzęsienie występuje tylko wtedy jak na biegu dodaję gazu. Gdy samochód jedzie na biegu i tylko puszczę nogę z gazu to wszystko jest ok. Wymieniłem kompletne sprzęgło, wszystkie poduszki pod silnikiem i przy skrzyni, tzw. krzyżaki (przeguby wewnętrzne) w kielichach na półosiach, wszystkie amortyzatory, wszystkie sprężyny."

3. "Mam pytanko, może troszku głupie bo ogólnie nie znam się na motoryzacji ale jednak.. Czy jest możliwe aby samochód zaczął więcej spalać paliwa z powodu dziurawego tłumika?! "

4. "Witam. Posiadam Forda Fiestę 1.3 iC z 93 roku. Mam problem z silnikiem gdyż sam wchodzi na wysokie obroty i nie mogę nic zrobić aby je obniżyć, aż same tego nie zrobią .Dzieje się tak np.gdy wciskam sprzęgło, kiedy chcę zredukować bieg. Z góry dziękuję za pomoc."

Reklama

5. "Dzień dobry, mam pytanie. Mój vw passat jest z 1997r, przebieg 250tys. Ten przebieg zmusza mnie do bardzo częstego kontrolowania oleju silnikowego. Wiadomo, że z takim przebiegiem motor musi mieć zapewnione dobre smarowanie i tu jest punkt docelowy mojego listu. Jaki olej jest najlepszy do vw passata? Proszę o odpowiedź, dziękuję i pozdrowienia"

6. "Witam. Chciałem zapytać, jaki może być powód falowania wolnych obrotów we Fiacie Brava 1.2 z 1999 roku? Dziękuję".

Potrafisz pomóc? A może sam masz podobne problemy? Czekamy na Wasze listy (z pytaniami) i komentarze.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: problemy | problem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy