Reklama

Łada siluet do produkcji

To już pewne. Władze rosyjskiego Awtowazu potwierdziły, że na początku przyszłego roku rozpocznie się seryjna produkcja nowego modelu łady o nazwie siluet.

Pojazd ten był gwiazdą zeszłorocznego Moscow International Motor Show.

Wówczas Rosjanie informowali, że jeśli ten bardzo ładny samochód trafi do produkcji, to stanie się to w 2007 roku.

Obecnie pozytywna decyzja zapadła, a produkcja ma się rozpocząć już w przyszłym roku. Początkowo czterodrzwiowa łada siluet i jej pięciodrzwiowa odmiana priora będą produkowane równolegle ze starymi 2105 i 2107. Następnie te przestarzałe modele zostaną wycofane z produkcji - na razie nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi.

Siluet napędzany będzie nowo opracowanym silnikiem o pojemności 1.6 l i mocy 110 KM. Motor ten trafi również pod maskę kaliny, której produkcja właśnie się rozpoczyna oraz do starych 2105 i 2107.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: motor

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy