Reklama

Kangoo - kolejny milioner

Od momentu debiutu w październiku 1997 roku Renault Kangoo stało się jednym z najbardziej popularnych samochodów dostawczych ostatnich lat. Niedawno sprzedaż tego modelu przekroczyła liczbę 1 miliona egzemplarzy. Pojazd cieszy się popularnością zarówno w wersjach osobowych, jak i towarowych, a jego klientami są przedsiębiorcy, a także rodziny z dziećmi. Ostatnio zaprezentowana wersja off-road z napędem na cztery koła cieszy się ogromnym powodzeniem wśród młodych ludzi.

Po raz pierwszy Renault Kangoo pojawił się na rynku w 1997 roku. Dostępny był wtedy w wersjach pasażerskich i towarowych (Kangoo Express). W listopadzie 1999 roku samochód zyskał w swoim standardowym wyposażeniu drugą parę przesuwanych drzwi co wpłynęło na znaczną poprawę dostępności do jego wnętrza i lepsze wykorzystanie przestrzeni ładunkowej. W 2000 roku po raz pierwszy w ofercie Kangoo pojawiła się automatyczna przekładnia. W lipcu 2001 pasażerskie wersje pojazdu otrzymały nowe silniki 16-zaworowe 1,6 o mocy 95 KM i 1,2 o mocy 75 KM. Od września 2001 roku dostępna jest terenowe Kangoo 4x4. Wersja Express z napędem na cztery koła okazała się bardzo przydatna biznesmenom, którzy potrzebują dostawczego samochodu w górzystym i trudnym terenie. Ostatnim ważnym wydarzeniem w "karierze" Kangoo było wprowadzenie do jego gamy do połowy 2001 roku dwóch nowoczesnych silników wysokoprężnych dCi o pojemności 1,5 litra i mocach 65 oraz 80 KM.

Reklama

Renault Kangoo produkowane jest głównie we Francuskich zakładach w Maubeuge, ale również w Cordobie w Argentynie oraz w Maroku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: off-road | off road | milioner | Renault Kangoo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje